Yılmaz ‘Bolu 2016 Fuarı’na katıldı

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu’da bu yıl ilk kez düzenlenen ‘Bolu 2016 Fuarı’nın açılış törenine katıldı ve beraberindeki protokol üyeleri ile Bebek Meyve Ormanı’nda yetiştirilen ürünlerin sergilendiği Bolu Belediyesi standı ile diğer stantları dolaşarak yetkililerinden bilgiler aldı.

Yılmaz ‘Bolu 2016 Fuarı’na katıldı

HABER: Ceylan BEYKOZ

Bolu’da tarım sektöründen, sanayi ve ticarete, Bolu markalarından, yöresel ürünlere kadar 100’e yakın firmanın bir araya geldiği “Bolu Fuarı”, Yaşamkent Mahallesi’nde bulunan kapalı pazaryerinde açıldı.

Bolu Valiliği, Bolu Belediye Başkanlığı, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Bolu Ziraat odası ve diğer ilgili kurum ve kuruluşların desteği ile hazırlanan ve 26 Temmuz 2016 Pazar günü akşamına kadar ziyarete açık kalacak olan fuarın açılışına; Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Vali Yardımcısı Ünal Coşkun, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, kurum müdürleri ve iş dünyası temsilcileri katıldı. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği fuarın açılış töreni öncesi ilk olarak protokol konuşmaları yapıldı.

Expo Show Fuarcılık Genel Müdürü Özkan Çatmaz, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, darbe girişimini kınayarak başladı. Daha sonra fuar hakkında bilgiler veren Özkan Çatmaz, bu yıl ilk kez düzenlenen fuara Bolu’dan ve Türkiye’nin birçok ilinden 100’e yakın firmanın katıldığını bildirdi. Tarım ekip ve ekipmanları, kanatlı sektörü, sanayi ve ticaret ve de yöresel ürünler bölümü olduğunu belirten Çatmaz, gelecek yıllarda da bu fuarın devam etmesini temenni etti.

ATEŞ: “BİZ BADİRELER ATLATTIK. BU GÜNLERİ DE ATLATACAĞIZ”

TSO Başkanı Türker Ateş ise FETÖ’cü askerlerin darbe girişimi nedeniyle milletçe zorlu bir süreçten geçtiğine değinerek "İş dünyası olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Bizim işimiz iş, istihdam ve ülkeyi kalkındırmak. Biz çok krizler, çok badireler atlattık. Bu günleri de atlatacağız. Rahat olun. Özel sektör olarak bu memlekete sahip çıkacağız. Taş üstünde taş koymaya devam edeceğiz. Özel sektöre güvenin" diye konuştu.

YILMAZ: “HER ŞERDEN BİR HAYIR DOĞAR”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bir grup askerin darbe girişimi hakkında konuşarak, darbe girişimin Türk milletinin dik duruşu sayesinde başarısız olduğuna dikkat çekti. “Her şerden bir hayır doğar” diyen Başkan Yılmaz, “Siyasi düşüncesi ne olursa olsun herkes bir araya gelmiş, Seçilmiş Cumhurbaşkanına ve demokrasiye sahip çıkmış; tek yürek, tek ses olabilme başarısı göstermiştir. Bundan dolayı ülkemizdeki demokrasiye inanmış herkesi kutluyorum” diyerek vatandaşlara teşekkür etti. Başkan Yılmaz ayrıca, geçmişte idarecilerin böyle bir durumda (darbe) şapkasını önüne alıp gittiğine dikkat çekerek , “Şuan artık şapkasını alıp gidecek biri yok! Hatta şapkasını alıp sinecek ve gidecek millette yok!” diye konuştu.

YILMAZ: “BOLU BELEDİYESİ’DE FUARA TARIM ALANINDAKİ ÇALIŞMALARI İLE KATILIYOR”

Fuar hakkında da konuşan ve emeği geçenleri tebrik eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, son olarak şunları söyledi: “Fuarda emeği geçenleri kutluyorum. Sıkıntılı dönemlerde normale dönmek için bunlar önemli. Deprem sonrası ilk etkinliği Arçelik firması sağlamıştı. Şuanda ise bu motivasyonu burası sağlayacaktır diye düşünüyorum. Şöyle bir dolaştığımda inanım mükemmel bulduğumu ifade edebilirim. Bolu Belediyesi olarak bizde fuara katılıyoruz. Belediye olarak neden katıldığımızı merak ediyorsanız; biz tarım alanındaki çalışmalarımızdan dolayı katılıyoruz. Tarım il müdürlüğümüz ve üniversitemizin ilgili birimleri ile Bolu’da buğday ve patatesin dışında katma değeri yüksek ürünleri de yetiştirebileceğimizi göstermek için ciddi bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışmada karpuzdan çok verim aldığımızı söyleyebilirim geçen yıl. Sanırım 15 gün sonra karpuzumuz çıkar. Şuan normal sebzelerimizi üretiyoruz. İnşallah bu ürettiğimiz ürünleri de şehrin farklı yerlerinde vatandaşımızın hizmetine sunacağız.”

METİN: “ONUR VE GURUR DUYUYORUM”

Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin de fuar alanını dolduran Bolululara seslenerek darbe girişimine karşı dik duruşlarından dolayı teşekkür etti. “Böylesi kahraman bir milletin evladı olmaktan onur ve gurur duyuyorum” diyen Bakan Yardımcısı Metin,  ülke genelinde üç ay süreyle Olağanüstü Hal ilan edilmesinin halkın özgürlüklerini kısıtlamayacağını bildirdi.

METİN: “BOLU GELECEKTE BU TÜR ORGANİZASYONLARIN MERKEZİ HALİNE GELECEK”

Bakan Yardımcısı Fatih Metin, tarım sektörünü bir araya getiren Fuar için de şunları söyledi: “Özellikle fuarlar sayesinde birçok sektör bir araya gelmekte, yenilikler, inevasyonlar ve Pazar ortamı zenginleşmekte. Dolayısıyla pazar çeşitliği açısından tüccarımız büyük avantaj sağlamaktadır. O nedenle önümüzdeki dönemde bu tür organizasyonları önemsiyorum. Başkanımızın vizyonu sayesinde inşallah Bolu gelecekte bu tür organizasyonların merkezi haline gelecek.”

STANTLARI GEZDİLER

Gerçekleşen protokol konuşmaları sonrası protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesilerek fuar vatandaşlara açıldı. Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Vali Yardımcısı Ünal Coşkun, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, beraberindeki iş dünyası temsilcileri ile stantları gezdi ve firma yetkililerinden bilgiler aldı. Bebek Meyve Ormanı’nda yetiştirilen ürünlerin sergilendiği Bolu Belediyesi standının da gezen heyet, burada yetkililerinden bilgiler aldı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124