Yılmaz “Bolu Dünyada Yaşanabilir En İyi İl Olacak”

Türkiye Başkanlar Birliği, Genel Başkan Mehmet Keleş Başkanlığında, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın ev sahipliğinde Bolu Abant’ta bir araya geldi.

 Yılmaz “Bolu Dünyada Yaşanabilir En İyi İl Olacak”

Toplantıda belediye çalışmaları hakkında bilgi veren Yılmaz “Bolu doğası itibari ile mükemmel bir il. Biz Bolu’yu geleceğe taşırken bunu doğasını koruyarak yapıyoruz. Çöpten Elektrik Üretim Santralimizle “En Çevreci Belediye” ödülünü kazandık. İçme suyu, kanalizasyon ve yağmurlama hattını komple yeniledik. Arıtma tesisleri kurduk. Evet Bolu, Türkiye’de yaşanabilir iller arasında en üst sıralarda. Ama biz Bolu’yu Dünyada yaşanabilir En iyi iller arasına almaya çabalıyoruz. Bolu’yu üniversite, turizm ve spor kenti yapmak için çalışıyoruz. Şu an spor camiasında Bolu en çok tercih edilen iller arasına girmeye başladı ve bununla gurur duyuyoruz” dedi. 

Yılmaz daha sonra, Türkiye Başkanlar Birliği üyelerine Gölcük, Narven, Sultan Hamamı, Hayır Çarşısı, Elişi kursları ve Bobes'te gezi düzenleyerek tanıtımlarda bulundu. Yapılan çalışmalardan ve gezilerden çok memnun olduklarını dile getiren üyeler yine Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın ev sahipliğinde Göynük Akşemsettin Hazretlerine anma günlerine katıldı. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2015, 20:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128