Yılmaz, Davarcıoğlu’na fena patladı

Bolu Belediye meclisinin Ekim ayı birinci oturumunda CHP’li meclis üyesi Erhan Beykoz’un sorusunu cevaplayan başkan Yılmaz’ın konuşması sırasında Belediye başkan yardımcısı Emine Davarcıoğlu’nun araya girmesi Belediye...

Yılmaz, Davarcıoğlu’na fena patladı

Bolu Belediye meclisinin Ekim ayı birinci oturumunda CHP’li meclis üyesi Erhan Beykoz’un sorusunu cevaplayan başkan Yılmaz’ın konuşması sırasında Belediye başkan yardımcısı Emine Davarcıoğlu’nun araya girmesi Belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’ın tepkisine neden oldu. Yılmaz; Davarcıoğlu’na “Erhan Beyin sorduğu soruyla senin verdiğin cevap alakasız. Ne soruluyor, ne cevap veriyorsun” dedi.

 

Bolu Belediye meclisinin Ekim ayı birinci toplantısında ilginç sahneler yaşandı. Dilek ve temenniler bölümünde söz alan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Erhan Beykoz’un konuşması gündeme damgasını vurdu. CHP’li Beykoz “Geçtiğimiz hafta belediye iki önemli ödül aldı. Türkiye genelinde yapılan proje yarışmasında 2 adet altın karınca ödülü aldık. Bunlardan biri Kent Konseyinin bir diğeri ise belediyemiz tarafından yapılan projeler çerçevesinde alındı. Bundan evvel Başbakanlık yerel yönetimler özel ödülü için proje yarışması düzenlendiği bildirilen belediyemize, projeyi AB Proje birimimiz değil, üstüne vazife olmayan bir birim müdürü kendince bir şeyler yazarak müracaat etmişti. Başbakanlık proje birimi yapılan müracaatı değerlendirmeye dahi almadı. Bundan sonra AB Proje Birimimizde çalışan arkadaşlarımızın hazırladıkları 2 proje Türkiye genelinde yarışmaya katılan 560 proje arasından 2 altın karınca ödülü almaya hak kazandı. Projelerin hazırlandığı sırada ilgili başkan yardımcısı arkadaşımız birimi içindeki bir kişi hakkında savunma istemiştir. Bu projeler belediyemizi gerçek anlamda Türkiye’nin belediyeler arasında dereceye girmemizi sağlamıştır. Buna karşılık, başkan yardımcımızın savunma istemesi düşündürücüdür. Belediye kurumu hiç kimsenin kendi bürosu değildir. Bu nasıl bir zihniyettir, burası kimsenin kendi kafasına göre istediğini yapabileceği yer değildir” dedi. Beykoz’un sorularına başkan Yılmaz cevap verirken Bolu belediye başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu söz istedi. Davarcıoğlu, “Erhan Beyin anlattığı başkan yardımcısı benim. Kimsenin savunmasını almadım ama işe gelmeyen eleman hakkında da savunma isteyeceğim” dedi. O anda Başkan Yılmaz araya girerek, “Erhan Beyin sorduğu soruyla senin verdiğin cevap alakasız. Ne soruluyor, ne cevap veriyorsun, otur yerine” diyerek sözünü kesmesi dikkat çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128