Yılmaz davayı kazandı

İş adamı Yılmaz Becikoğlu, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a sarf ettiği sözler nedeniyle 5 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkûm edildi. Geçtiğimiz aylarda Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile...

Yılmaz davayı kazandı

İş adamı Yılmaz Becikoğlu, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a sarf ettiği sözler nedeniyle 5 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkûm edildi.

Geçtiğimiz aylarda Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile İş adamı Yılmaz Becikoğlu arasında yaşanan sözlü atışma mahkemede bitti. Kendisine "zübük" benzetmesi yapan işadamını mahkemeye veren Alaaddin Yılmaz, davayı kazandı. Bolu Asliye Hukuk Mahkemesi, iş adamı Yılmaz Becikoğlu'nun, Başkan Yılmaz'a hakaret ettiğine ilişkin açılan davada, Yılmaz'ı haklı bularak Becikoğlu'nu, 5 bin TL'lik manevi tazminat ödemeye mahkûm etti. Bolu Nöbetçi Asliye Mahkemesi tarafından görülen dava, İşadamı Yılmaz Becikoğlu'nun 27 Nisan 2012 tarihinde bir gazeteye verdiği demeç üzerine açılmıştı. "Tescilli Zübük" başlığı altında yayınlanan demeçte Becikoğlu, "Boluspor'un gerçeklerine bakalım. Zübüklük herkese nasip olmaz. Bolu'da zübük olduğu mahkeme kararı ile tescil edilmiş insanlar var. Sayın eski Valimiz Halil İbrahim Akpınar, Bolumuzun bu çok önemli sorununu zamanında keşfetmişti" diyerek Yılmaz'a hakaret içeren sözler sarf etmişti.Bunun üzerine Alaaddin Yılmaz, kendisine "kişilik haklarına basın yoluyla hakaret" ettiği gerekçesiyle Becikoğlu'na manevi tazminat davası açmıştı.Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bu kararla ikinci kez zübük davasını kazanmış oldu. Daha önce de eski Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar'ın tayin olduğu 2 Haziran 2010 tarihinde Yılmaz'ı kastederek, "Sadece bir tek 'zübük' diye adlandırdığım şahıs hariç hakkım varsa herkese helal olsun. Kendilerinden helallik diliyorum. Ama o 'zübük' konusunda aynı düşünceye sahip değilim" şeklindeki açıklamasını "kişilik haklarına saldırıda" bulunulduğu gerekçesiyle yargıya taşımıştı. Yılmaz, açtığı bu davada da haklı bulunmuş ve Akpınar, Yılmaz'a manevi tazminat ödemeye mahkum edilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128