Yılmaz destek sözü aldı

Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Bolu Valiliği’nin ardından Bolu Belediyesi’ni de ziyaret ederek Başkan Alaaddin Yılmaz’la bir araya geldi. Bakan...

Yılmaz destek sözü aldı

Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Bolu Valiliği’nin ardından Bolu Belediyesi’ni de ziyaret ederek Başkan Alaaddin Yılmaz’la bir araya geldi. Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve Bolu protokolünün de katıldığı ziyaret esnasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “İlimize gelerek bizleri şereflendirdiğiniz için ayrıca eski milletvekilimiz Fatih Metin’i kendinize yardımcı yaptığınız için teşekkür ediyoruz. Uzun zamandır böyle bir makama gelen arkadaşımız Bolu’dan çıkmamıştı. İnşallah Bakan Yardımcınız Fatih Metin’de gayretli çalışmaları ile bu kararınızı boşa çıkartmayacak size ve Bolu’ya yeterli desteği verecektir” dedi.

 Yılmaz, “Geleceği bugünden planlayarak hareket ediyoruz”

   Bolu Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar ile ilgili de Bakan Yazıcı’ya bilgiler veren Başkan Yılmaz, “Yaradan doğal güzellikleri Bolu’ya cömertçe bahşetmiş.  Ama doğal güzellikler ve şehir arasında bu güne kadar bir uyum sağlanamamış. Bize de Bolu halkı şehrin güzelliğini doğal güzellikle birleştir diye bir görev verdi. Bizde üstlendiğimiz bu zor görevi yapabilmenin gayreti içerisindeyiz. Önce şehirde imar şablonu oturması lazımdı. Konya ve Kayseri 50’li yıllarda bunları yapmış. Ama diğer iller daha arzu edilen noktayı yakalayamamış. Biz Bolu’da ise bu çalışmaları başlattık ve yavaş yavaş toparlanma aşamasına gelindi. Yine ilimizde yaşayan vatandaşlarımız daha önceleri yer altı kuyu suyu içerlerken biz Gölköy’den pompalarla suyu basıp arıtma tesisinde arıtıp şehre veriyoruz. Yine su ile ilgili Çele Barajı çalışmalarını başlattık. Ayrıca Kara dere suları ile ilgili de bir çalışmamız var. Sizlerin ve yardımcınız Fatih Metin’în de destekleriyle kısa bir süre sonra bu suların tahsisini yapmayı düşünüyoruz. Eğer bu suların tahsisi gerçekleşirse 1 milyon nüfusa yetecek suyu ilimize kazandırmış olacağız. Bu da şu demektir; Türkiye ve dünya su sıkıntısı çekse bile Bolu’nun gelecekte su problemi olmayacaktır. Probleme bakarken geleceğe yönelik çözümler düşünerek hareket ediyoruz” dedi.

 Başkan Yılmaz, Bakan Yazıcı’dan destek istedi

 Bakan Yazıcı’ya göreve geldiği günden bu yana yaptığı çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Başkan Yılmaz, ileri günlerde hayata geçirmeyi düşündüğü projeler ile ilgili de destek istedi. Yılmaz, “ İller Bankası’ndan kredi talebimiz olacak. Alacağımız kredi biraz fazla olacağı içinde desteğe ihtiyacımız var. Yine belediye seçimleri öncesi Sosyal Güvenlik Kurumu ile borç takası ile ilgili bir çalışma yapmıştık. Bu konunun çözümü ile ilgili de sizlerden destek istiyoruz. Bu taleplerimiz çözüme ulaşırsa şehrimizde ki çalışmaları daha da hızlandırmış olacağız” şeklinde konuştu.

 Bakan Yazıcı’dan Başkan Yılmaz’a destek sözü

 Bakan Yazıcı’da, “Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’la dostluğumuz çok eskilere dayanır. Gördüğüm izlediğim kadarıyla da çalışmalarında son derece başarılı. Bolu gerçekten çok önemli illerimizden bir tanesi. Özellikle turizm potansiyeli ve organik tarım açısından çok büyük bir öneme sahip. Su rezervi bakımından da zengin bir il konumunda. Çünkü dünya da ki insanların büyük bir çoğunluğu temiz su kaynakları bakımından yoksun durumda. Bütün bunları dikkate aldığınızda Bolu’nun içme suyu açısından büyük rezervlere sahip olmasının önemini daha iyi kavrıyoruz. Ama geçmişte çok büyük bir çelişki yaşandığını başkanımız ifade etti. Bu kadar yer aldı su kaynaklarına sahip olan bir ilin çok yakın zamana kadar şehirde yaşayan insanlarının kuyu suyuyla ihtiyaçlarını gidermiş olmaları hayretle karşılanacak bir durum. Başkanımızı bu anlamda başlatmış olduğu çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Yardım talep ettiği konularda da Bakanlık olarak imkânlarımız ölçüsünde her türlü desteği vermeye hazırız diyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Yılmaz tarafından Bakan Yazıcı’ya Bolu yöresine ait çeşitli hediyelerde takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128