YILMAZ, DOĞANAY İÇİN “BANA SORARSA AYRILMA DERİM”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, hem Ak Parti Bolu Belediye Meclis üyesi olan ve hem de Ak Parti Bolu İl Başkanlığı görevine getirilen Nurettin Doğanay’ın meclis üyeliğinden istifa edip etmeyeceği konusundaki görüşünün sorulması üzerine, “Bana sorarsa ayrılma derim” diye konuştu.

YILMAZ, DOĞANAY İÇİN  “BANA SORARSA AYRILMA DERİM”
Haber: Kasım ŞAHİN
Belediye Başkanı Alaaddin bir sorum üzerine Nurettin Doğan hakkında hem çarşıcı hem de övücü sözler kullandı. Başkan Yılmaz, Ak parti içersinde Doğanay’ın güzel başarılar elde ettiğini, ayrıca Belediye Meclis üyeliğinden istifa ederse kayıp olacağını belirterek şunları söyledi;
Şu an hukuken Belediye Meclisi üyesi olanın İl başkanlığına adaylığı kabul edilmiyor. Niye? Belediye Meclis gücünün siyasette kullanmasın diye. Ama şu an Nurettin Doğanay Belediye Meclis üyesiyken aynı zamanda parti yönetimindeydi. Ve parti yönetiminde de ikinci adamdı. Seçimler öncesi il başkanımızın aday adayı olması dolayısıyla ayrılmasıyla o boşlukta Nurettin Doğanay il başkanlığını vekâleten yürüttü. Bir seçim atlattık. O seçimde Nurettin Doğanay çok başarılı oldu.
Seçimde alınan oylar anlamında değil, siyaseten çok başarılı oldu. Çünkü AK Parti kurulduğundan bugüne ilk seçimde biz birbirimizle kenetlenerek seçime girmiştik. O gün paramız yoktu, etrafımızdaki insanlar Ak Parti’yi tanımıyordu, yeni kurulmuştu ve aleni olarak ben Ak Parti’ye oy vereceğim diyen insan sayısının çok zayıf olduğu dönemde ama çok birlikteliğe inanmış ve kenetlenmiş grup olarak biz siyasi harekette ilk seçimlere girdik. Eğer siz inanarak birlikte dışarıya da bu sinerjiyi oluşturabilirseniz vatandaş nezdinde çok olumlu bir tepki ile karşılaşıyorsunuz ve tek başına iktidar olduk. Tek başına iktidar olduktan sonraki seçimlerde biz aynı enerjiyi hiçbir seçimde sağlayamamıştık. O zaman şahsi ikballer giriyor. Kendisinin öne çıkmasını isteyen insanlar siyasetin kirli ayak oyunları içerisinde girerek siyasetin bu kenetlenmiş yapısını bozabiliyor. Kendine oynuyor yani insanlar. İlk seçimlerden sonraki seçimlerin tamamında o kenetlenmede hep zayıflıklar hissetmişimdir. Nurettin Doğanay’ın başkanlığında girdiğimiz bu son seçimde ilk seçimdeki gibi bütün teşkilatlar kenetlenmiştir. Yoksa Nurettin Doğanay yeni bir yönetim kurmamıştır. Mevcut yönetim arasındaki birlikteliği öyle bir sağlamıştır ki ilk seçimlerdeki heyecanı parti içinde oluşturmuştur ve bu sinerji de netice itibari ile bir berekete dönüşmüştür. Onun için Nurettin Doğanay’ı kutlamak lazım.
Nurettin Doğanay siyasette bundan önceki dönemlerde vekâleten İl Başkanlığı dönemi olmuştur. O dönemde de onu istifa ettiren bendim. O günün şartları içerisinde. Ak Parti’nin kurucu il başkanı olarak Ak Parti’de göreve gelmiş insanların hemen hemen tamamı benim o gün tespit ettiğim insanlardan oluşmuştur. Tek eksiklik vardı. Nurettin Doğanay’dı. Kuruluş döneminde tespit ettiğimiz insanlardan değildir. O dönemde zaten kendisi yurt dışındaydı. Nurettin Doğanay Fatih Metin’in oluşturduğu yönetimin içinde görev almıştır. Benden sonraki dönemlerde partiye ilave adam katıldı mı diye sorarsanız tek kişi vardır. O da Nurettin Doğanay’dır. O da ilk darbeyi belki benden görmüştür. Onun istifasını sağlamışızdır. Ama son seçimdeki o işbirliği ile ilgili o bereketi oluşturduğundan dolayı kutlamak lazım. Siyaset adamı yetiştirmek kolay değil. Siyaset adamları da birbirlerinin ayağını oymak için bütün partilerde de görüyorsunuz müthiş gayret içinde oluyorlar. Siyaseten Nurettin Doğanay Ak Parti’de kimliğini ve kişiliğini tescillediği için Genel Merkez tarafından İl Başkanı olarak resmen atanmıştır. Şu an ise aynı yönetimle il başkanlığını sürdürüyor. Çok sorumlu bir mevkide.  Şu an hukuken istifa etmesine hiç gerek yok. Şu an prosedür olarak Nurettin Doğanay’ın istifa etmesi söz konusu değil. Etmesine gerek yok. İş yoğunluğu dolayısıyla bunun kararını kendisi verecektir. Bizim açımızdan Nurettin Doğanay’ın Belediye meclisinden istifa etmesi belediye açısından eksiklik olur. Yerine gelen arkadaş mutlaka onun yerini dolduracaktır ama bizim açımızdan Nurettin Doğanay’ın kişiliği ve toparlayıcı unsurları içerisinde bakarsanız hadiseye Belediye Meclisi’nde kayıp olur. Bana sorarsa ayrılma derim.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2015, 18:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
ESNAF
ESNAF - 5 yıl Önce

sn belediye başkanını doğru söylediği için kutluyorum

SIRADAKİ HABER