Yılmaz edebiyat öğretmenini ziyaret etti

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yaklaşık elli yıl önce Öğretmen Okulu’nda okuduğu yıllardaki Edebiyat öğretmeni Ahmet Anıl’ı ziyaret etti.   Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, aynı dönem sınıf...

Yılmaz edebiyat öğretmenini ziyaret etti

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yaklaşık elli yıl önce Öğretmen Okulu’nda okuduğu yıllardaki Edebiyat öğretmeni Ahmet Anıl’ı ziyaret etti.

 

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, aynı dönem sınıf arkadaşı ve şu anda Dernekler Müdürü olan Refik Özçelik ile birlikte, elli yıl önceki Edebiyat Öğretmeni Ahmet Anıl’ı ziyaret etti. Okul yıllarından konuşan Öğretmen Ahmet Anıl  o dönemki  öğrencileri olan  Alaaddin Yılmaz ile Refik Özçelik’le  zaman zaman duygulu anlar yaşadı. Yıllar sonra iki başarılı öğrencisini de yanında görmekten çok mutlu olduğunu dile getiren Ahmet Anıl, “evlat “diye hitap ettiği Başkan Yılmaz ile ilgili; “Alaaddin, okul zamanlarında öğrencilikte başarılı bir öğrenci olduğu gibi şimdilerde de Belediye Başkanlığı görevinde çok başarılı. Böylesine bir öğrencim olduğu için gurur duyuyorum. Gerçekten Bolu için çok çalıştı ve yılmadan da çalışmaya devam ediyor. Her Belediye Başkanı toprağın altıyla uğraşmaz ama Alaaddin toprağın üstüyle değil altıyla daha çok ilgileniyor. Sonuçta kısa bir süre sıkıntı da çekmiş olsak Bolu’ya çok büyük şeyler kazandırdı ve bunu ondan başkasının da yapmaya cesaret edebileceğini zannetmiyorum. Bundan sonra da Bolu için büyük işler yapacağına ve durmadan yılmadan çalışacağını gönülden inanıyorum. Bugün beni bir diğer öğrencim Refik Özçelik ile birlikte ziyaret ettiler ve gerçekten çok duygulandım. İki öğrencimi de yanımda görmek beni oldukça mutlu etti.” şeklinde konuştu. Daha sonra emekli edebiyat öğretmeni Ahmet Anıl, kendisi gibi öğretmen olan eşi, öğrencileri Alaaddin Yılmaz ve Refik Özçelik ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER