Yılmaz; “Halcilerin orada bir yeri filan yok”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile yaptığımız özel röportajda yine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yeni Adliye Sarayı, Emniyet Müdürlüğü için yapılacak olan ve Defterdarlık için yapılacak yeni bina hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Yılmaz, halciler içinde şok bir beyanda bulunarak, “Halcilerin orada bir yeri filan yok” dedi. Sanayi girişinde yıllardır faaliyet gösteren halcilerin bu açıklamaya nasıl bir cevap vereceği ise şimdiden merak konusu oldu.

 Yılmaz; “Halcilerin orada bir yeri filan yok”

ÖZEL HABER RÖPORTAJ: Kasım ŞAHİN

 

Bolu Olay Gazetesine, Bütünşehir ve Karacasu beldesinin geleceği hakkında özel açıklamaların ardından Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yine Bolu’nun geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yeni Adliye Sarayının sanayi sitesindeki arsaya yapılması konusunda Başkan Yılmaz şunları söyledi;

 

MİLLETVEKİLLERİ GİDİP ADALET BAKANIN BAŞINA OTURSUNLAR

 

 “Halcilerin orada bir yeri filan yok. Orasının tamamının mülkü Belediye'ye aittir. Adliye'nin oraya gitmesi gerekiyordu. Biliyorsunuz onunda oraya gitmemesi için ne kıyametler kopartıldı. Ama şimdi herkes iyi ki oraya gidiyor diyor. Bütün mesele burada zaten dün herkesin karşı çıktığı hatta kendi siyasi yapımdan da destek bulamadığımız konuda şu anda herkes iyi oldu diyorsa o zaman kusura bakmasınlar, Şöyle kendilerini biraz toparlasınlar veya akılları, ufukları yetmeyebilir. O zaman akılları, ufukları yeten adamlara saygı göstersinler. Dolayısıyla Adliye'nin oraya yapılması Bolu'nun birincil önceliğidir ve şu anda yapılacak. Yapılıp yapılmamasıyla ilgili tamamı prosedürdür. Projeler, keşifler yapılıyor sonra ihaleye çıkılacak. Ha ne zaman çıkacaklar bunu milletvekilleri gitsinler Adalet Bakanlığının başına otursunlar bir an önce çıksınlar. Bundan sonrada bu konuda hiç bir engel yok” dedi.

 

BOLU’NUN GELECEĞİNİ TAYİN EDİYORUZ

 

Orada sadece Adliye Binası yapılmayacak. Onun doğu tarafına Defterdarlık gelecek, kuzey tarafına da Emniyet Müdürlüğü gelecektir. Şu an bunlarla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Neden sürdürüyoruz? Biz Bolu'nun geleceğini tayin ediyoruz. Boş bulduğu yere bir Bina yaptı depremden sonra Emniyet Müdürlüğü bunu iyi mi yaptı, yetiyor mu diye soruyorum? Depremden sonra Defterdarlığı yaptın iyi mi yaptın? Giriş çıkış yapabiliyor musun? Arabayla girebiliyor musun?, iyi mi yaptın? Öyleyse bu dar kafa, bu günü birlik sadece günlük pansiyon tedbirli çözüm kafa yapılarında Bolu'yu kurtarıp Bolu'nun gelecekte bir daha bir daha yapmak zorunda olmayacağı sağlam yapılara doğru şehircilik alanında kavuşturmamız lazım.

 

ŞEHİR DOĞUYA KAYMIYOR

 

Yeni Adliye, Emniyet Müdürlüğü ve Defterdarlık binasının tamamlanmasıyla şehrin doğuya doğru kayma yapabileceği sorusuna sinirlenen Başkan Yılmaz, “Hayır kim söyledi bunu. Bunun şehrin doğuya kaymasıyla bir alakası yok. Oraya niye gelecek çünkü biz halen daha herkesin, bu sığı kafaların, kafasız kafaların veya ne derseniz deyin kelimeleri kimseyi kırmadan söylemeye çalışıyorum. Bunların yapılarına rağmen biz sanayiyi taşıyacağız. İşte orası da sanayi taşındıktan sonra sanayi esnafının orada mülkü varsa onu değerli hale getirmeye çalışıyoruz. Alaaddin Yılmaz bundan 4 yıl önce sanayiyi taşırken bir söz vermişti. Gittiğiniz yerde kira öder gibi mülk sahibi olacaksınız, mevcut yerde ise bir lira değeri varsa bir onda bir değere çıkartacak diye söz vermiştim. Şu anda orayı değerli hale getirmeye çalışıyorum” diye konuştu.

 

KURUÇAY ÇOK DEĞERLİ OLACAK

 

Sadece orası değil Kuruçay'da değerli hale gelecek. Neden Kuruçay çünkü Bolu'nun en son planlanmış yapısıdır,  yollar 5metre olarak planlanmıştır. Bolu'ya ihanet bir yapıdır. Ona göre de binalar yapılmaya başlanmış.  Orasının da yeniden yıkılıp yapılabilmesi içinde oranında değerli bir hale gelmesi lazımdır. Dolaysıyla benim yaptığım konuşmaları dinler ne yapmak istediğimi iyi anlarsanız kavrayabilirsiniz. Dolaysıyla o bölge bizim için çok özel bir bölgedir, sanayi esnafımızın rantının artırılması için orada özel bir kent oluşturacağız onun projesi devam ediyor. Onun için Bolu hiç bir zaman doğuya doğru gitmeyecektir ve bunun gitmemesini de sağladık. Biliyorsunuz bunun önünü kestik kirli tarafı öbür tarafa bıraktık, orayı bitirdik. O yüzden Bolu'nun nereye gideceği belli ama Bolu'nun özel yerlerindendir orası. Neden D-100 güneye gittiği zaman 11 kilometrelik şehrin tam göbeğinden geçen bir yeşil alan, şehir içi trafiğin bile olmadığı tamamen yürümeğe, gezmeye, eğlenmeye, bisiklete binmeye ve spor yapmaya aynı zaman da alışveriş yapmaya ayrılmış bir mekan olacak ve Dünya'da şehrin merkezinden geçen böyle bir yol hiç yerde olmayacak. Bunun müjdesini de geçen Başbakan Bolu'ya geldiğinde verdi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2014, 14:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
ESNAF
ESNAF - 6 yıl Önce

bolu sanayi sitesinin satilik yeri yoktur bolu sanayi esnafi işinde gücündedir bolu sanayisi yerlerine ne düşünülüyorsa belediyenin 1 m2 yeri olmamak şartıyla projesini noter tastikli esnafa sunsunlar bizim yararimiza ise öbür tarafi konuşuruz bolu sanayisi taşinsa bile bu yönetimle asla

hakan
hakan - 6 yıl Önce

yazıklar olsun size nereden nereye

AHMET
AHMET - 6 yıl Önce

dağkent'e 2. etaptan üni̇versi̇teye vi̇yadük yapacakti hi̇ç ses yok. dağkent halkina söz verdi̇ ve epey oylarini aldi. şi̇mdi̇ üstüne yatacak söyledi̇ği̇n. çok şeymi̇ i̇stedi̇lersanki̇. yapilamayacak bi̇rşeymi̇? haber bekli̇yoruz ve bi̇ran evvel yapilmasini talep edi̇yoruz.

ali bulut
ali bulut - 6 yıl Önce

sayın başkanım çok güzel düşünüyorsunuz ama bu düşüncelerinizi ne zaman hayata geçireceksiniz sanayi esnafı bizi kimse taşıyamaz biz bir yere gitmeyiz başkan boş konuşuyor diye her mecrada dile getiriyor bu iş artık iddaya bindi gibi bu keşmekeşe bir an önce son verin eyleme geçin artık.

ali bulut
ali bulut - 6 yıl Önce

vekillerimiz ancak masal anlatıyorlar iş yapamazlar bir düzce kadar olamadık orada 2008 yılında adliye sarayı yapıldı bizde hala bekliyoruz ama bizde böyle milletvekilleri olursa daha çok bekleriz bizim vekiller iş bitiremez iş yapamazlar işte her şey ortada.

timur eraslan
timur eraslan - 6 yıl Önce

başkanım madem halin yeri belediye ye ait o zaman niye polemik yapıyorsunuz zaten sanayi sitesi de taşınacak hemen hal esnafını taşıyın halk ta belediye bir şeyler yapıyor desin somut bir adım atın.

osman ertürk
osman ertürk - 6 yıl Önce

sayın başkanım aynı konu hakkında hep açıklama yapıyorsunuz ama icraat,eylem yok o zaman bir yerden başlayın hali kaldırın hurdacılar için meclis kararı çıktı onları taşıyın artık bir şeyler yapın lütfen konuşmayın yapın.

bilal üstün
bilal üstün - 6 yıl Önce

yıllardır aynı konu konuşuluyor başkanım ama bir arpa boyu yol alınmadı ne zaman somut adımlar atılacak artık vatandaş bu polemiklerden sıkıldı hep konuşuyorsunuz ama hala bulunduğumuz yerdeyiz artık işe başlayıp sanayi sitesini taşıyınız.


SIRADAKİ HABER

banner128