Yılmaz öğrencilerin önerilerini dinledi

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Ak Parti Gençlik Kolları ile birlikte üniversite öğrencilerini evinde ziyaret etti. Yılmaz eğitimin önemine vurgu yaparak, üniversitede ki öğrencilik yıllarında yaşadığı anılarla...

Yılmaz öğrencilerin önerilerini dinledi

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Ak Parti Gençlik Kolları ile birlikte üniversite öğrencilerini evinde ziyaret etti. Yılmaz eğitimin önemine vurgu yaparak, üniversitede ki öğrencilik yıllarında yaşadığı anılarla ilgili de hayatından kesitler sundu.

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz beraberinde Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın, Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Deligöz, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Ayar ile birlikte üniversite öğrencilerini ziyaret etti. Ak Parti Gençlik Kolları tarafından gerçekleştirilen ziyaret esnasında Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz eğitimin önemine vurgu yapan konuşmalar yaparak, üniversitede ki öğrencilik yıllarında yaşadığı anılarla ilgili de hayatından kesitler sundu. Öğrencilerden gelen istek ve önerileri de dinleyen Başkan Yılmaz, ”Üniversite öğrencileri için ilimiz oldukça güvenli bir şehir. Ankara ve İstanbul’a çok yakın. Zaten daha ziyade o yörenin çocukları geliyor. Derli toplu bir üniversite,  bütün birimler hemen hemen kampüsün içinde. Yurt imkanları sıkıntılı değil ulaşımı kolay şehre yakın. Üniversite olarak yeterli donanıma sahip. Öğrenciye sosyal olarak da her türlü imkanlar sunulmakta. Bu nedenle Öğrenciler öğrenimlerini sürdürürlerken aynı zamanda sosyal hayattan da kopmuyorlar. O kadar çok sosyal ve bilimsel aktivite var ki biz üniversiteyi takip edemiyoruz. Çok büyük bir kültür merkezi yaklaşık 1200 kişi kapasiteli bir salon, bunun yanı sıra irili ufaklı kongre salonları olan gerçekten öğrenciler için ideal bir üniversite olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de hemen hemen bütün birimlerin aynı kampüste olduğu sayılı üniversitelerden birinde öğrencilerimiz eğitim görmekteler” dedi.

   “Allah İzzet Baysal’dan razı olsun”

 

Öğrencilerin yanı sıra akademik personele de birçok olanakların sunulduğunu belirterek konuşmasına devam eden Başkan Yılmaz, “ Öğretim üyeleri içinde ideal lojmanları, sosyal tesisi, spor kompleksi, yüzme havuzu, anaokulu ve kreşinin de aynı yerleşke içinde olması büyük bir avantaj. Bu nedenle de öğretim elemanı sıkıntısı olmayan bir üniversite. Tabii ki bu şehre bu olanakları sunan babamız İzzet Baysal’ ı da buradan rahmet ve minnetle anıyorum. Bizlerde Bolu Belediyesi olarak eğitimlerini tamamlamak üzere ilimizi tercih eden öğrencilerimizi kendi evlatlarımız gibi benimseyerek sahip çıkmaya çalışıyoruz. Zaman buldukça da gerek yurtlarda, gerekse öğrenci evlerinde kalan gençlerimizi ziyaret ederek sohbet ediyor, dertlerini dinliyor, sorunlarının çözümü noktasında da elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128