Yılmaz "Oscar"ını aldı

Bolu'da bir okulda eğitim gören engelli öğrenciler okullarının bahçesine oyun parkı yapan Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’a ''Oscar'' ödülü verdi.   Bolu Belediyesi'nce Küçük...

Yılmaz

Bolu'da bir okulda eğitim gören engelli öğrenciler okullarının bahçesine oyun parkı yapan Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’a ''Oscar'' ödülü verdi.

 

Bolu Belediyesi'nce Küçük Berk köyünde bulunan Emine-Mehmet Baysal Özel Eğitim Uygulama Merkezi'nin bahçesine yaptırılan oyun parkının açılışı için tören düzenlendi. Törende okul aile birliği, veliler ve öğrencilerin katkıları ile hazırlanan ''Oscar'' ödülü, engelli öğrenciler tarafından Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a takdim edildi. Aldığı ödülün en anlamlı hediye olduğunu ifade eden Yılmaz, verilen hediyeden dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti. Bu tür çalışmaların kendilerinin vazifesi olduğunu hatırlatan Yılmaz, ''Çalışmalar sonucunda bu tür ödüllerin verilmesi bizlerin de hoşuna gidiyor. Başta bana bu ödülü layık gören engelli çocuklara, ailelere, okul aile birliğine, okul yönetimine, öğretmenlere ve öğrencilere çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin topluma kazandırılması için ne gerekiyorsa yapmaya her zaman hazırız'' şeklinde konuştu. Yılmaz, Türkiye nüfusunun yüzde 13'ünün engellilerden oluştuğunu belirterek, ''Bunlar bizim yavrularımız, bunlar bizim içimizden birileri. Daha yakın zaman kadar engelli olan çocuklarımızı dışarıya göstermemeye çalışırken, devletimizin sağladığı geniş imkânlar sayesinde aileler çocuklarını toplum içerisine göndermeye başladı. Bu imkânlar sayesinde de çocuklarımı eğitim görüyor, çalışıyor ve hayattan kopmuyor'' diye konuştu. Engellilerin bulunduğu okullardaki öğretmenlerin de tebrik edilmesi gerektiğini vurgulayan Yılmaz, ''Evde sağlıklı olan bir çocuğumuza sahip olmazken, onlar burada sağlıklı olmayan çocuklarımızı eğitme konusunda büyük bir özveri gösteriyor. Bunlara bizim insanlarımızın melekleri diyoruz. Onlardan Allah razı olsun. Bu kuruluşlarda emeği geçenleri kutluyoruz. Bu kuruluşlarımızın her türlü desteği açısından yanlarında olmaya çalışıyoruz'' ifadelerini kullandı.''Allah devletimize, hükümetimize zeval vermesin, ekonomimiz daha da iyileşsin'' diyen Yılmaz, ''Bunlar olduğu sürece bu çocuklarımıza çok daha geniş imkânlar sağlanacaktır. Belediye olarak bir herkesin emrindeyiz. Hep beraber bunların da mutluluğunu sağlayarak, ülke çapında bir düzene doğru gideriz diye düşünüyorum'' diye belirtti. Konuşmanın ardından Belediye Başkanı Yılmaz ve okul müdürü Zeki Arabacıoğlu'nun kestiği kurdeleyle parkın açılışı yapıldı. Törene Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, okul müdürü Zeki Arabacıoğlu, okul aile birliği üyeleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128