Yılmaz projelerini Türkiye’ye anlattı

Bolu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Proje tanıtım programına çok sayıda ulusal basın kuruluşu temsilcisi katıldı. Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ulusal basın mensuplarına Belediye tarafından yürütülen...

Yılmaz projelerini Türkiye’ye anlattı

Bolu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Proje tanıtım programına çok sayıda ulusal basın kuruluşu temsilcisi katıldı. Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ulusal basın mensuplarına Belediye tarafından yürütülen projelerle ilgili olarak bilgiler verdi.

 

Bolu Belediyesi tarafından ulusal basın mensuplarına, Bolu turizmine katkı sağlamak ve Belediye tarafından Türkiye’de örnek olan projelerin tanıtımı yapmak için bir dizi program düzenlendi. Düzenlenen programa 30 yakın basın mensubu katıldı. Cumartesi günü ilimize gelen basın mensuplarına Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Bolu ve Belediye tarafından yapılan projelerle ilgili bilgilendirme verdi. Gazelle Otel’de verilen brifing de Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Bolu’nun turizm kenti olması için çalıştıklarını ve şehri de buna göre dizayn edildiğine dikkat çekti.Bolu’nun en yaşanabilir iller listesinde ilk 10'da olduğunu belirten Başkan Yılmaz, Havası, suyu, doğası, tarihi ve kültürü ile tekrar tekrar görülmeye değer bir şehirde yaşadıklarını kendilerine düşen görevin ise Bolu'yu daha mutlu, daha yaşanabilir bir kent yapmak olduğunu söyledi. Başkan Yılmaz Türkiye’de Bolu Belediyesi olarak birçok ilke imza attıklarını belirterek, “Bolu Belediyesi'nin Çevre ve Altyapı Projeleri Kategorisinde “Bolu Belediyesi Katı Atık Depolama Enerji Üretim Tesisi Projesi” ve Kurumsal Gelişim Projeler Kategorisinde “ Bolu Belediyesi ve Kent Konseyleri Projecilik İşbirliği Ağı Projesi” ile ödüle layık görüldük. Biyogaz Projemiz Bolu ölçeğinde bir şehir için Türkiye'de gerçekleştirilmiş ilk proje olma özelliği taşıyor.”dedi.

 

Türkiye'nin 'en çevreci ikinci belediyesiyiz'

 

Bütün çalışmalarda 'çevre dostu' davrandıklarını ve bunun karşılığına da ödüllerin alındığını ifade başkan Yılmaz, “Türkiye'nin 'en çevreci ikinci belediyesiyiz' Yeşil çatı projesini de hayata geçirerek, bu konudaki 'ünümüzü' taçlandıracağız” dedi.“Türkiye'de yine bir ilke imza atarak çevre dostu olan doğalgaz yakıtlı 15 adet aracı filosuna kattık.”diyen Başkan Yılmaz, “Doğalgaz dolum tesisleri de kurarak, faaliyete geçirdik.  Bu sayede Belediyemiz, yüzde 50 yakıt tasarrufu sağlıyor.”şeklinde konuştu.

 

Şehre sıfırdan içme suyu şebekesi çektik

Alt yapı çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Başkan Yılmaz, şehre sıfırdan içme suyu şebekesi çektiklerini belirterek, “Kurulu bir şehir imkânsızı başararak sıfırdan içme suyu şebekesi çektik. Ayrıca kanalizasyon ve yağmurlama hattını ayırdık ve en önemlisi şu anda bırakın Türkiye’yi Avrupa’da olmayan kullanma suyu şebekesini şehre kazandırdık. Bu alt yapı çalışmalarından bir tanesi bile birçok insan için hayalken, biz elimizi değil, bedenimizi taşın altına koyduk ve halkımızda aldığımız güçle hepsini başardık. Ben Bolu halkına bu çalışmalar esnasında verdiğimiz rahatsızlığa karşı gösterdikleri sabır sebebiyle sizler vasıtasıyla bir kez daha teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu. Gazelle Otel’de verilen brifingin ardından tüm basın mensupları ile birlikte Bolu Belediyesi’nin projelerini yerinde incelendi. Proje gezileri esnasında basın mensupları Başkan Yılmaz’la röportajlar yaparak detaylı bilgiler aldılar.2 saatlik gezinin ardından Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve basın mensupları Gölcük turu yaparak çalışmalar hakkında bilgiler aldılar. Gölcük’e hayran kalan basın mensupları bol bol fotoğraf çekerek piknik yapmaya gelen vatandaşlarla röportajlar yaptılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124