Yılmaz ve Doğanay’dan yaralı Türkmenlere ziyaret

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Türkmen Dağı’nda yaralanan ve Bolu’ya getirilen 4 Türkmen’i tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Yılmaz ve Doğanay’dan yaralı Türkmenlere ziyaret

Türkmen Dağı’nda Rus ve Suriye ordularının saldırıları sonrasında yaralanan 4 Türkmen, BBP eski Bolu İl Başkanı Mahmut Alan ve beraberindekiler tarafından Bolu’ya getirildi. Vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan Türkmenlerin tedavilerine vakit kaybedilmeden İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesinde başlanılırken, öğleden sonra hastaneye gelen Bolu Belediye Başkanı Aladdin Yılmaz ve AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, 4 Türkmen mücahidi kaldıkları odalarında ziyaret etti. Çok sayıda yönetim kurulu üyesi ile il gençlik kolları başkanının eşlik ettiği ziyarette ikili, yaralılara geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

YILMAZ: “TÜRK MİLLETİ OLARAK HER ZAMAN SİZLERİN YANINIZDAYIZ”


Ziyarette cephede ayağını kaybeden genç ile bir süre Arapça konuşarak sohbet eden Bolu Belediye Başkanı Alaadin Yılmaz, “Sizler onurunuz için savaş ediyorsunuz. Türk milleti olarak her zaman sizlerin yanınızdayız” derken, Nurettin Doğanay’da tercüman aracılığı ile yaralı Türkmenlerle sohbet ederek ihtiyaçlarını sordu. Bölgeden 4 yaralı Türkmen’e refakat etmek içi gelen ve az da olsa Türkçe bilen gence kendi numarasını veren Nurettin Doğanay, ihtiyaç halinde kendilerini rahatlıkla arayabileceklerini iletti. Doğanay ayrıca, 4 Türkmen’in tedavi olmalarına vesile olan Mahmut Alan ve diğerlerine teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. Son olarak Türkmenlerin genel sağlık durumları hakkında hastane yetkililerinden bilgi alan ikili, ardından hastaneden ayrıldı. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2016, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128