Yılmaz’dan jet çözüm!

T Tipi Cezaevi’nin karşısında ikamet eden Murat ve Kezban Tuncay çifti her gün kapılarını çalan cezaevi ziyaretçilerinden bunalınca Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’a başvurdu. Bunun üzerine Tuncay...

Yılmaz’dan jet çözüm!

T Tipi Cezaevi’nin karşısında ikamet eden Murat ve Kezban Tuncay çifti her gün kapılarını çalan cezaevi ziyaretçilerinden bunalınca Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’a başvurdu. Bunun üzerine Tuncay çiftinin evine giden başkan Yılmaz çifti dinledikten sonra cezaevinin karşısında uygun bir yere hem tuvalet hem de insanların diğer ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir kafeterya yapılması için talimat verdi.

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yeni yapılan T Tipi Cezaevi’nin karşısında ikamet eden Murat ve Kezban Tuncay çiftinin evine ziyarette bulundu. Yılmaz, davet üzerine gerçekleştirdiği ziyarette ailenin istek ve şikâyetlerini de dinleyerek onlarla sohbet etti.  Evlerinin cezaevinin tam karşısında olmasından dolayı kapılarının her zaman çalındığını ve zaman zaman bu durumdan rahatsız oldukları belirten Kezban Tuncay,  Haftanın her günü ziyaret amacıyla cezaevine yüzlerce insan geliyor. Bu insanların ihtiyaçlarını karşılamaları için ne kafeterya şeklinde bir yer ne de tuvalet var. Evimizin de cezaevinin tam karşısında olmasından dolayı insanlar sürekli bizim kapımızı çalıyor. Geri de çeviremiyoruz ama zaman zaman biz de bu durumdan oldukça rahatsız oluyoruz. Ben sizden bu vatandaşlar için buraya bir kafeterya ve tuvalet yapmanızı rica ediyorum. Hem buraya gelen insanlar için de çok iyi bir hizmet olacak. Çünkü çoluklu çocuklu gelen aileler var, yazık ufacık çocuklar buralarda perişan oluyor. Bize bu konuda yardımcı olmanızı çok istiyoruz.”dedi. Kezban Tuncay’ın bu isteği üzerine, İmar Müdürü Cemil Koparan, İmar Müdür Yardımcısı Seddar Topaç ve Fen İşleri Müdürü Necmi Arman’ı çağıran Başkan Yılmaz, cezaevinin karşısında uygun bir yere hem tuvalet hem de insanların diğer ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir kafeterya yapılması için talimat verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128