Yılmaz’ın gerginliği CHP’lileri çıldırttı##hb_manset.gif

Bolu belediye meclisinin Şubat ayı oturumunda CHP’li meclis üyelerinin verdiği önergeyi başkan Yılmaz oylatmayınca kıyamet koptu. Yılmaz’a tepki gösteren CHP’liler Meclisi terk ederek ilginç bir protesto eyleminin...

Yılmaz’ın gerginliği CHP’lileri çıldırttı##hb_manset.gif

Bolu belediye meclisinin Şubat ayı oturumunda CHP’li meclis üyelerinin verdiği önergeyi başkan Yılmaz oylatmayınca kıyamet koptu. Yılmaz’a tepki gösteren CHP’liler Meclisi terk ederek ilginç bir protesto eyleminin altına imza attılar.

 

 

Bolu belediye meclisinin Şubat ayı oturumu büyük bir şokla başladı. Toplantıya gergin geldiği gözlemlenen Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz ile CHP gurubu arasında sert tartışmalar yaşandı. CHP Bolu belediye meclisi grubu Bolusporun sürekli bir gelire kavuşturulması için kentin bir ya da birkaç noktasında akaryakıt ürünleri istasyonu kurulmasıyla ilgili verdiği önergeye başkan Yılmaz sert tepki gösterdi. Yılmaz belediye meclisinin şov yapma yeri olmadığını söyledi.CHP gurubu ise belediyenin bazı yerlerinin bu iş için uygun olduğunu söyledi.Yılmaz bunun için belediyenin uygun bir yerinin olmadığını belirtti.CHP grubu kararın oylanmasını istedi.Başkan yılmaz ise önergeyi oylatmayarak meclis oturumuna devam edince CHP gurubu meclisi terk etti.Konuyla ilgili olarak açıklama yapan CHP Belediye Meclis Grubu Başkan Vekili Cahit Görüş Bolu Belediyesi Meclisi Toplantısında, Boluspora devamlı bir gelir kazandırabilmek için CHP’li Belediye Meclis üyeleri olarak yazılı bir önerge verdiklerini söyleyerek;”Bolu Belediye Başkanı Sayın Alaaddin Yılmaz, verdiğimiz bu önergeyi okuttu. Daha sonra oylanması gereken bu önergeyi oylatmayarak, CHP grubunu şov yapmakla suçlayarak meclis ortamının gerilmesine sebep oldu. Tüm ısrarlarımıza rağmen başkan oylama yapmamakta ısrar edince CHP Belediye Meclisi Grubu olarak peyderpey meclis oturumunu terk etmiştir.” Dedi.CHP’nin verdiği önergede şu ifadeler yer alıyordu;”Şehir merkezinde devam eden otopark ve yol düzenleme inşaatları  nedeniyle meydana gelen parklanma sistemi ve ücretlendirilmesi, merkezdeki inşaatların tamamlanması ile değişeceğinden bu sistemin abonelik ücretlendirilmesinin yüksek tutulmadan, halkımızın Boluspor sevgisini kaybettirmemek hassasiyeti adına eski ücretler ayarında tutulması gerekmektedir.Bolu için hayati öneme haiz ‘Bolusporumuzun’ sürekli gelire kavuşturulması ve bu tip geçici sistemlere ihtiyaç duyulmaması için geçmiş dönemlerde de teklif ettiğimiz akaryakıt ürünleri istasyonu teklifimizi Bolu’nun terminal, D-100, 50 metrelik çevreyolu gibi benzeri güzargahlarında yapılmasına hatta birden fazla yapılmasını CHP GRUBU olarak öneriyoruz”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128