YÖK Başkanı’ndan Ek Ödeme Yönetmeliği'ne ilişkin açıklama geldi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, yükseköğretim kurumlarına bağlı kamu hastanelerinde çalışan sağlık personelinin özlük hakları ile ilgili bir çalışma yürüttüklerini belirterek "Yükseköğretim Kurulumuz, Maliye Bakanlığı ile iş birliği halinde bir mevzuat çalışması başlatmıştır" dedi.

YÖK Başkanı’ndan Ek Ödeme Yönetmeliği'ne ilişkin açıklama geldi

Haber: C. Kutay Aykan

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, Sağlık Bakanlığı’nın 12 Ağustos 2022 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Ek Ödeme Yönetmeliği’ne ilişkin açıklama yaptı.

Sağlık Bakanlığı’nın yönetmeliği ile sağlık personeline döner sermayeden yapılacak ek ödeme oranlarında iyileştirmeler yapıldığını hatırlatan Erol Özvar, açıklamasında "Sağlık Bakanlığı'nın 12.08.2022 tarihli ve 31921 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Ek Ödeme Yönetmeliği ile sağlık personeline döner sermayeden yapılacak ek ödeme oranlarında iyileştirmeler yapılmıştır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, söz konusu iyileştirmelere matuf olarak yükseköğretim kurumlarına bağlı faaliyet gösteren kamu hastanelerinde çalışan sağlık personelinin herhangi bir hak kaybına uğramaması ve özlük haklarında gerekli iyileştirmelerin yapılması için Yükseköğretim Kurulumuz, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile iş birliği halinde bir yasal mevzuat çalışması başlatmıştır. Düzenlemenin yapılmasıyla birlikte güncellenmiş haliyle döner sermaye ek ödemesi uygulamasından, üniversite hastanelerinde çalışan öğretim elemanlarımız da yararlanacaktır" ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER