Yoksul aileye kaymakamlık sahip çıktı

Yeniçağa Kaymakamlığı, yıkılma tehlikesi bulunan evde yaşayan bedensel engelli kız çocuğunun ailesine 45 metrekarelik ev inşa etti. Yeniçağa ilçesinin Kemaller köyünde eşi ve biri bedensel engelli iki...

Yoksul aileye kaymakamlık sahip çıktı

Yeniçağa Kaymakamlığı, yıkılma tehlikesi bulunan evde yaşayan bedensel engelli kız çocuğunun ailesine 45 metrekarelik ev inşa etti. 

Yeniçağa ilçesinin Kemaller köyünde eşi ve biri bedensel engelli iki çocuğu ile yıkılma tehlikesi bulunan evde yaşayan Arif Yeşil'e yardım eli uzatan kaymakamlık, aileye Yeniçağa Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla 45 metrekarelik ev inşa etti. Yeniçağa Kaymakamı Barış Aktan, ailenin yaşadığı evi onarmak istediklerini ancak yıkılma tehlikesi bulunduğu için yeni bir ev inşa etme kararı aldıklarını söyledi. Yeni evin 24 bin liraya mal olduğunu anlatan Aktan, ''Eski eşyaları atıyoruz, yeni eşyalar vereceğiz. İnşallah özürlü çocuğumuza da akülü araba alacağız. Arif usta da evine kavuşunca artık hiçbir sorunumuz olmayacak'' diye konuştu. 
     
''Engelli maaşından başka gelirimiz yok''
     
Baba Arif Yeşil ise işsiz olduğunu, engelli kızına bakması için verilen engelli maaşından başka bir geliri olmadığını belirterek, evin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. Eski evde tek odada yaşamaya çalıştıklarını ifade eden Yeşil ''Kızım doğuştan yürüme engelli, tedavisini yaptıramadık. Komşularımız ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan gelen yardımlarla geçimimi sağlıyorum. Sabit bir maaşım yok, sadece kızım engelli olduğu için ona engelli maaşı veriliyor'' şeklinde konuştu. Bedensel engelli 11 yaşındaki Kader Yeşil ise çok mutlu olduğunu söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128