Yol çizgileri yenileniyor

Belediye Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, başta ana arterler olmak üzere şehir genelindeki cadde, sokaklarda sürücü ve yayaların güvenliği için yol çizgi çalışması yapıyor.

 Yol çizgileri yenileniyor

Modern bir belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını aralıksız devam ettiren Bolu Belediyesi Cadde ve sokaklarda yol çizgileme çalışması gerçekleştiriyor. Trafikte yaya ve sürücü için önem arz eden yol çizgileri ile ulaşımın daha sağlıklı olması hedefleniyor. Bolu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Hürriyet Caddesi, Atatürk Bulvarı, Hastane Caddesi, Ali Rıza Tekemen Caddesi, Süreyya Sokak, İzzet Baysal Caddesi, Fevzi Paşa Caddesi ve  İsmet Paşa Caddesi olmak üzere çok sayıda cadde ve sokak kesik ya da düz çizgilerle ve yaya geçidi çizgileriyle boyanıyor.

 

Taşıyıcı kamyon üzerine monte edilen çizgileme makinesi ile yapılan çalışmalarda çizgi çekilen cadde ve sokaklar taşıt trafiğine kapatılıyor, araçların park etmesine izin verilmiyor. Asfaltlama çalışmalarına paralel olarak gerçekleştirilen yol çizgileme çalışmaları ile araç trafiğinin daha sağlıklı işlemesi ve olabilecek kazaların önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2014, 20:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128