Yol olayına Vali Baruş el koydu

Bolu Valisi Aydın Baruş, dün köylerine giden yolun kapatılmasını protesto ederek D-100 Karayolu’nu ulaşıma kapatan köylülerle bir araya gelerek sıkıntıları dinledi. Köylüler için hem yaya hem de hayvan geçişini sağlayacak altgeçit yapılmasına karar verildi.

Yol olayına Vali Baruş el koydu
Bolu’da D-100 Karayolu Yolçatı mevkiindeki Hayrettin-i Tokadi türbesine giden yolun girişine kavşak yapımına başlandı. Kavşak çalışması nedeniyle Yolçatı Köyü girişindeki yolun kapatılmasına tepki gösteren vatandaşlar, dün öğle saatlerinde D-100 Karayolu'nu ulaşıma kapattı. 10 dakika boyunca kapalı kalan yolda uzun kuyruklar oluşunca, devreye giren yetkililerle yapılan telefon görüşmesi sonrası yol trafiğe açıldı.

 

Bolu Valisi Aydın Baruş, bugün erken saatlerde yol kapatma olayının yaşandığı çalışma bölgesine giderek Yolçatı köylüleriyle bir araya geldi. Hayvanları ve kendilerinin can güvenliği için endişeli olduklarını söyleyen köylüler, validen çözüm istedi. Vali Baruş da karayolları müdürüyle birlikte köylüleri ikna ederek, hayvan ve yaya geçişini sağlayacak altgeçit yapılacağını söyledi.

 

Kavşak alanına yayalar için merdiven, hayvanlar için de altgeçit yapılacağını söyleyen Bolu Valisi Aydın Baruş, “Köylülerin karayolundan araçlara binebilmesi için Karayolları müteahhidi tarafından merdiven yapılacak. Daha sonra kavşak düzenlemesi çerçevesinde köy içinden gelen yolu da ana kavşağa bağlamak için kamulaştırma işlemi yapılması gerekiyor. Özel İdare olarak biz bunları gerçekleştireceğiz. Bir de köylülerimizin hayvanlarının karşı tarafa geçebilmesi için alt geçit yapılacak. Karayolları şuanda onun proje çalışmalarına başlayacaklar. Önümüzdeki bahar döneminde de bu altgeçit çalışması tamamlanarak hayvan geçişleri sağlıklı olarak yapılabilecek. Köyümüzün sıkıntısı bu sayede çözülmüş olacak” şeklinde konuştu. Vali Baruş, köylülerin can güvenliği açısından her türlü tedbirin alınacağını belirterek köyden ayrıldı. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2015, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124