Yol yapmak için ağaç katliamı yaptılar

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin arkasından Yumrukaya köyüne kadar yapılan yol yapım çalışmasında yüzlerce ağaç kesildi.

 Yol yapmak için ağaç katliamı yaptılar

ÖZEL HABER: FARUK ÇİDEM

Son aylarda Bolu’da sıkça karşılaştığımız toplu ağaç kesimlerine bir yenisi daha eklendi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin arkasından Yumrukaya köyüne bağlanan yaklaşık 5 km’lik yol için yüzlerce ağaç kesildi. Kesilen ağaçların genç ağaçlar olması pek çok kişi tarafından kınandı. Bu yol için genç ağaçların kesilmesine değer mi? diye soran vatandaşlar, ağaç keserek bir şeyler yapmanın artık bir moda haline geldiğini söylediler. Açılan yolun kenarına belli uzunluklarda kesilerek istiflenen ağaçların halini gören vatandaşlar bunları gördükçe vicdanlarımız sızlıyor şeklinde konuştular. Bu tür işler yapanların kendilerini avutmak için yeni ağaçlar dikeceklerini söylemelerini ise hiç samimi bulmayan vatandaşlar; “Ne zaman bir ağaç kesimine tepki gösteren olsa yetkililer hemen savunmaya geçerek, ‘kesilen ağaçların iki katı kadar ağaç dikeceğiz’ diyorlar. Kimseyi kandırmasınlar, ağaç dikmek zor değil ama o ağaçların ne kadar sürede yetiştiğini bilmiyorlar mı? Bolu ormanlarıyla, temiz havasıyla insanları kendisine çeken bir şehir. Geniş tepkileri üzerlerine çekmemek için parça parça yapıyorlar bu kesim işlemlerini. Eğer böyle giderse Bolu’nun yeşilliğinden eser bırakmayacaklar” şeklinde konuştular.


Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 19:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
BULULU VATADAŞ
BULULU VATADAŞ - 6 yıl Önce

yarımı yeme bütünü bölme ye misafır ye bu nasıl iş yol medeniyet yol insanlar içindir kesilen ağaçları yazıyorsunuz da dikilen ağaçları niye yazmıyorsunuz yolmu önemli insanlarmı dürüş olalım doğruyu yazalim selemlar sayglar

mehmeta
mehmeta - 6 yıl Önce

ne katliamı ya, adamlar yol yapıyorlar, bizim için, halk için, ama illa laf edecekler ya, konuşuyorlar işte.

memett
memett - 6 yıl Önce

yolu düşünenlerin yapanların eline sağlık.duruma göre gerekiyorsa yol yaparken ağaçta kesilir evde yıkılır.itiraz edenleride o ağaçlardan kazık yapıp oturtacan yeter be.yol istemeyen birkaç angusun fikri tüm milleti bağlamaz.aslında lazım değil canım nolcakki belediye kanalizazyon işinide yapmasın millet çıksın tarlalara dağlara s.çsın.yapamıyanlara belediye vidanjörünü gönderir .

yeşil
yeşil - 6 yıl Önce

tamamen gereksiz bir yol ise ki öyle bu bir katliamdır. vicdanı olan hiç kimse yüzlerce yıllık bu ormanın katledilmesini onaylayamaz.

SIRADAKİ HABER

banner128