“Yolsuzluğunuzu unutturamayacaksınız”

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Gençlik kolları üyeleri 17-25 Aralık operasyonunun 2. yıl dönümünde bir araya gelerek; “17-25 Aralık’ı bizlere unutturamayacaksınız” dediler.

“Yolsuzluğunuzu unutturamayacaksınız”

HABER: FARUK ÇİDEM

Dün Halk Bank Bolu Şubesi önünde bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Gençlik kolları üyeleri bir araya gelerek 17-25 Aralık 2013’te meydana gelen operasyonu tekrar hatırlattılar. Grup adına basın açıklamasını okuyan CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Özkan şunları söyledi; “Bugün, Türkiye siyasetinin en önemli dönüm noktalarından biri olan iktidar siyasilerinin bir kısmının rüşvet ve yolsuzlukla nasıl içli dışlı olduğunu gözler önüne seren 17-25 Aralık operasyonunun 2. yıl dönümü. Yaptıkları yolsuzlukla halkın emeğini, alın terini çalmış, para kasalarına ayakkabı kutularına saklamışlardır ve yapılan bu yolsuzlukların hesabı verilmesi gerekirken üzeri kapatılmaya çalışılmıştır. Bu şahıslar elbette günü gelince yasa önünde hesap verecektir, o gün yakındır şüpheniz olmasın. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak halkın paralarının değil, yolsuzluğun sıfırlandığı bir Türkiye hayalı içindeyiz ama bu yolsuzluğu yapanlar yolsuzluk ve yoksullukla mücadele edeceğiz diyip yolsuzluk ve rüşvet skandalının baş rolü oldular.

Bizler yapılan bu yolsuzlukları çirkinlikleri unutmuyoruz, yapılan bu yolsuzlukların peşini bırakmadık bırakmıyoruz.

Çünkü bu sadece ahlaki bir görev değil anayasal bir yükümlülüktür.

Bizler “kısık sesleriz” derken kısık sesle “sıfırladın mı oğlum” diyeceğinizi hiç tahmin etmemiştik. Tüm hukuki çabalarımızı negatif sonuç ile önümüze ittiniz, haksızken hakli duruma geçmeye çalıştınız, vurdunuz, kırdınız, hapislere attınız, susturmaya çalıştınız, o da yetmezmiş gibi tehditler savurdunuz.

Ama bizler olduğumuz müddetçe hiçbir şekilde bu yolsuzluğunuzu unutturamayacaksınız. Neyse ki peygamber efendimiz Hz. Muhammet Mustafa S.A.V’in bir sözü kulaklarımızda yankılanıyor; 'herkim ki devlet malından bir hırka dahi çalmışsa savaşta ölse bile şehit sayılmaz' bizler de bu gün tüm hukuki süreçlerimiz boşa çıkarılmasına rağmen bu yolsuzluğu yapanları Allah’a havale ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2015, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128