Yönetim Kurulu belirlendi

13 Aralık Cumartesi günü yapılan seçimde Türk Ocağı’nın yönetimini devralan Başkan Zenginbal ve yönetim tarafından bir toplantı organize edildi. Bir açıklama yapan Zenginbal, Türk Ocağı’nın kısaca misyonundan bahsederek , “Türk Ocağı, Türkiye’nin en köklü ve en saygın, 100 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren hem ulusal hem de uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Ocağı, tüm kurumlarla barışık partiler üstü bir kuruluştur” diye konuştu.

Yönetim Kurulu belirlendi
Haber: Okay ÖZCAN


ÜYE SAYISI SÜREKLİ ARTIYOR
Bolu’ya ilk geldiğinde ilk ziyaret ettiği kurumun Türk Ocakları olduğunu ifade eden Zanginbal, “Bolu Şubesi geldiğim gün gibi değil artık, öğrencilerle, çalışanlarla dolup taşıyor. Üye sayımız her geçen gün artıyor. Bolu Şubemizde her alanda uzmanlaşmış üyelerimiz var. Bu üyelerimiz, şehrimizin her anlamda toplumumuza yönelik eğitimler veriyor” ifadelerini kullandı.
Türk Ocağı’nda yapmak istedikleri faaliyetlerin 2 yönde olduğunu söyleyen Zenginbal, “İlk olarak milli manevi değerlerin nesilden nesile aktarılmasıdır. Bu anlamda öğrencilerimizi, gençlerimizi hem bilimsel manada hem de kültürel manada yetiştirmek, eksik olan yönlerini geliştirmek.
HER ALANDA EĞİTİM VERİLECEK
İkinci yönümüz ise genç kuşaktan ziyade orta ve yaşlı kuşaklara hitap eden kültürel ve bilinçlendirme faaliyetlerimiz. Bunun için haftalık ve aylık konferanslarımız olacak. Alanında uzman konuşmacıları davet edeceğiz. Sağlık alanında, tarım alanında, üyelerimizin ve halkımızın talepleri doğrultusunda eğitimler vereceğiz” şeklinde konuştu.
Başkan Zenginbal, hedeflerinin öncelikli olarak Bolu’nun sorunları olduğunu söyleyerek “Doğruların yanında, yanlışların karşısında Bolu için çalışacağız. Kavgaya değil muhabbete geldik. Uzlaşmacı bir anlayışımız olacak. Temel sloganımız ‘Türk’üz, Türkçüyüz, Türk Ocaklıyız’ ile yola devam edeceğiz” dedi.
Türk Ocağı Bolu Şubesi’nin yeniYönetim Kurulu listesi şu isimlerden oluşuyor; Başkan Hamdi Zenginbal, Başkan Yardımcısı Ercan Üsküp, Sekreter Raif Yaşar, Muhasip Yusuf Cebe, Üye Arzu Sarı, Üye Hatice Öz, Üye Ahmet Soydaş.
Denetim Kurulu; Adem Bayındır, Ebubekir Öztürk, Nizamettin Yıldırım.
Genel Merkez Delegeleri; Murat Yapıcı, Mustafa Öz, Mustafa Özdemir.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 18:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
tuncay
tuncay - 6 yıl Önce

basinin karşisinda ayak ayak üstüne atan yöneti̇m kurulu üyesi̇ bayanin türk töresinden ve adabından haberi yok sanırım biraz daha dikkat yönetime adam alırken

tuncay
tuncay - 6 yıl Önce

basinin karşisinda ayak ayak üstüne atan yöneti̇m kurulu üyesi̇ bayanin türk töresinden ve adabından haberi yok sanırım biraz daha dikkat yönetime adam alırken

yasar
yasar - 6 yıl Önce

mehmet ve uluhan hoca istifa etti... üstelik ilk toplantıdan sonra... birileri tırk ocaklari ni kendi menfi işleri için kullanaca

SIRADAKİ HABER