Yörük gidişata itiraz etti ##hb_manset.gif

Karacaağaç mahallesinde faaliyet gösteren özel bir beton firmasının taşınmazı üzerinde ikinci kez tadilata gitmesi meclisin AK ve CHP’li üyelerini karşı karşıya getirdi. Konuyla ilgili olarak konuşan belediye imar...

Yörük gidişata itiraz etti  ##hb_manset.gif

Karacaağaç mahallesinde faaliyet gösteren özel bir beton firmasının taşınmazı üzerinde ikinci kez tadilata gitmesi meclisin AK ve CHP’li üyelerini karşı karşıya getirdi. Konuyla ilgili olarak konuşan belediye imar komisyonu üyesi Naci Yörük Bolu’daki beton firmalarının kent dışına alındığı bir dönemde bahsi geçen beton firmasının hangi kriterlere göre kent içersinde faaliyet gösterdiğini merak ettiğini söyledi.

 

 

 

Karacaağaç mahallesinde Beypi’ye ait özel bir beton firmasına ait olan kayıtlı taşınmazın bulunduğu alanda imar yolunun batı yönüne kaydırılması sonucunda küçülen park alanına eşdeğer ölçüdeki taşınmazın bulunduğu bir alanda “park alanı” oluşturulmasına yönelik olarak hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı teklifi, komisyonun CHP’li üyelerinin şerh koymalarına rağmen oy çokluğuyla kabul edildi. Konuyla ilgili olarak konuşan belediye imar komisyonu üyesi Naci Yörük Bolu’daki beton firmalarının kent dışına alındığı bir dönemde bahsi geçen beton firmasının hangi kriterlere göre kent içersinde faaliyet gösterdiğini merak ettiğini vurgulayarak; “Bu beton firması burada daha önce tadilat yapmasına rağmen ikinci kez tadilat yapmak üzere girişimlerde bulunarak arsa üzerinde oynamalar yapmaktadır. Bolu’daki diğer beton santralleri kent dışına taşınmaya başlamışken Karacaağaç mahallesinde bulunan bu beton firmasının tadilat teklifinin kabul edilmesini doğru bulmuyorum” dedi. Karar, CHP’li meclis üyelerinin verdiği karşı oya rağmen AK Partili üyelerin verdiği kabul oyu ile “oy çokluğuyla” kabul edildi.

 

 

l

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128