Yorulmaz İnşaat belediyeyi suçladı

Geçtiğimiz hafta gazetemizde yayınladığımız “BOLU’DA (KUM)SAL” başlıklı haberimize Yorulmaz İnşaattan bir açıklama geldi. Firma açıklamasında “valilik önündeki alanın beton kaplama işi, proje dışı olduğundan firmamız tarafından yapılmamıştır. Bizzat belediye başkanlığı tarafından yapılmıştır. İzzet Baysal caddesinin beton kaplama işinin müteahhidi de firmamız değildir” dedi.

Yorulmaz İnşaat belediyeyi suçladı

HABER: FARUK ÇİDEM

“KABAHAT BELEDİYENİNDİR”

Zeminin bu hale gelmesinin kendilerinin değil belediyenin kabahati olduğunu belirten firma şu ifadeleri kullandı; “Beton kaplama işi yazıda bahsedildiği şekilde yapılması mümkün değildir. Beton atılmadan kaplaması yapılması teknik olarak mümkün değildir. Önce beton atılacak zemine stabilize dökülür, daha sonra sıkıştırılır üzerine beton atılır, akabinde kaplaması yapılır.

Bolu'da firmamız başka alanlarda beton kaplama işi yapmıştır. Benzer görüntülerin bu alanlarda olması mümkündür. Bu görüntünün ortaya çıkması müteahhidin değil Belediyenin kabahatidir.”

“BİZ BELEDİYEYİ UYARDIK”

Zeminlerin korunması için gerekli uyarıları Bolu Belediyesi’ne yaptıklarını belirten Yorulmaz İnşaat yetkilileri; “Beton kaplama yapılan alana buzla mücadele amacı ile tuz dökülmez. Bu hususu yazılı olarak Belediyeye sunmamıza rağmen ısrarla bu alanlara tuz dökülmeye devam edilmektedir. Bu alanlara dökülebilecek malzeme buzla mücadele için hazırlanmış solüsyondur. Bu malzeme pahalı olduğu için Bolu Belediyesi solüsyon yerine tuz kullanmıştır” şeklinde konuştular.

“ALIN TERİMİZİN KARŞILIĞI VERİLMİYOR”

Belediye Başkanlığı firmamızın alın teri ve emeği olan hak edişlerini hukuka aykırı ve görevi kötüye kullanmak sureti ile vermezken olayları başka mecralara çekmek kabul edilemez bir durumdur. Bolu Belediye Başkanlığı ile aramızda hukuki süreç devam etmekte, halen hak edişlerimiz hukuka aykırı olarak ödenmemektedir. Hak edişlerimizin ödenmemesinin sebebi de haberde bahsedilen olaylar değildir.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2015, 16:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

aladdin yılmaz çok bilmişliği zararı yine millet ödüyor

SIRADAKİ HABER

banner128