Yüceer; “ Birinci önceliğimiz Kardelen Sineması”

Görev süresinin bitimine 2 hafta kala İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, İl Özel İdaresinde düzenlediği kahvaltıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi. İl Özel İdaresinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Yüceer, 2 yıl boyunca yaptığı çalışmalar hakkında ve Bolu gündemini yakından ilgilendiren Kardelen sinemasının yıkılmasıyla ilgili bilgiler verdi.

Yüceer; “ Birinci önceliğimiz Kardelen Sineması”

Haber: Semih BAYKAL

Düzenlediği basın toplantısında ilk olarak geçtiğimiz Pazar günü Ankara’da terör örgütü PKK tarafından düzenlenen terör saldırısıyla ilgili olarak açıklamalar yapan Yüceer şunları söyledi; “ Öncelikli olarak geçtiğimiz Pazar günü Ankara’da yaşan terör olayını lanetliyorum ve terörün nereden, kimden ve ne şekilde olarsa olsun lanetliyoruz. Bir daha ülkemizin böyle olaylarla karşılaşmamasını temenni ediyorum. Bu olayda hayatlarını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor ve kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum. Ayrıca bu terör olayında yaralananlara da acil şifalar temenni ediyorum. Milletimize geçmiş olsun diyorum” diye söyledi. Daha sonra açıklamasının devamında iki hafta sonra gerçekleştirecekleri İl Genel Meclisi Başkanlığı seçimiyle ilgili bilgiler veren Yüceer şunları ifade etti; “ Tamam iki hafta sonra 2 yılımız bitecek ve burada ilçelerimizin nüfusları gereği İl Genel Meclisimizde 23 tane arkadaşımız var. Bunların 19 tanesi Ak Parti grubundan ve 4 tanesi de Cumhuriyet Halk Partisi grubundan oluşuyor. Bu 23 arkadaşımızla beraber iki hafta sonra yeniden komisyonlarımız ve İl Genel Meclisi Başkanını seçeceğiz” dedi. Ayrıca Yüceer, 2 yıl boyunca İl Özel İdaresi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında da basın mensuplarına bilgiler verdi.

“KARDELEN SİNEMASININ YERİNE NE YAPILMASI KONUSUNDA BÜTÜN DÜŞÜNCELERE AÇIĞIZ”

Başkan Yüceer, 2 yıl boyunca yaptıkları çalışmaları anlattıktan sonra Bolu gündemini yakından ilgilendiren Kardelen Sinemasının yıkılmasıyla ilgili konu hakkında bilgiler verdi; “ Bolu Merkez de İl Özel İdaresine ait Kardelen Sineması, iş merkezi ve Kızılay parkı dediğimiz toplamda 3 adet alan var. Bu 3 alan da Bolu’nun en güzel, en değerli yerlerindeki İl Özel İdaremize ait mülklerdir. Şimdi biz seçileli 2 yıl oldu ve gerçekten bu konular çok önemlidir. Ben bizzati üzerinde istikrarlı olarak tüm ilgililerle tüm taraflarla görüşerek, öncelikle sinema binasından başlayalım dedim. Çünkü orası atıl vaziyette duruyor. Burası Bolu’nun mülki ve 290 bin insanın da hakkı olan bir yer. Bugün bizler bu sorumluluk ve vebal altındayız. Bizde ilk olarak buranın imar durumunu netleştirdik. Şu anda orada 684 metrekarelik bir alan var. Ayrıca yanında bulunan Türk Hava Kurumuna ait binanın biraz daha doğusuna doğru çıkarak bir bina yapma şansımız var. Ondan sonraki alanda yol olacak. Dolayısıyla burası canlanacak. Biz bu binanın yıkılıp, yenisinin yapılması için geçtiğimiz hafta karar alarak idareye yetki verdik. Çünkü orası ekonomik ömrünü tamamlamış, konumuyla oradaki yolu kilitlemiş durumdadır. Öncelikle biz buraya ne yapılmasıyla ilgili araştırmalar yapıyoruz. Yani burayı yap işlet devret modeliyle mi yapalım, satalım mı, kat karşılığımı verelim ya da kendimiz mi yapalım diye düşüncesinde araştırmalar yapıyoruz. Bu konuda fikir üretebilecek, söz söyleyebilecek, önerisi olan arkadaşlarla da görüştük ve görüşmeye de devam ediyoruz. Ayrıca yine bu konuda fikri, önersi olan herkes bizimle irtibata geçebilir. Son olarak şunu söyleyebilirim, burası en kısa zamanda yıkılacak ve temizlenecektir” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2016, 17:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
hayrett!
hayrett! - 5 yıl Önce

nasıl bir yönetici mantığı bu işi beceremediğinin ilanı gibi yerine ne yapılacağına karar vermeden binayı yıkmak plansızlığın basiretsizliğin işbilmezliğin ve acziyetin ilanı zaten yerine bina yapacak para da yok özel idarenin kendi binası ağır hasarlı insanın yüzü kızarır basın toplantısı yapmaya oraya gelen basın mensuplarınında basiretsizliği insan sormazmı kendi binanı yapmaya paran yok burayı niye yıkıyon diye

mehmet
mehmet - 5 yıl Önce

milletin birinci önceliği terör iken...

bolunun fatihi
bolunun fatihi - 5 yıl Önce

ak parti genel merkezi yapılsın

m.karadas
m.karadas - 5 yıl Önce

kardelen sinemasının yerine, saray sineması yakışır.

SIRADAKİ HABER

banner128