Yüceer; “ Yolsuzluklar hafızalardan silinmeyecek“

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, parti çalışmaları gereği Bolu'ya gelerek CHP İl Binasında basın toplantısı düzenlendi. Yüceer; " 17-25 Aralık tarihinde ortaya çıkan yolsuzluklar hafızalardan silinmeyecek" dedi.

Yüceer; “ Yolsuzluklar hafızalardan silinmeyecek“

Haber: Semih BAYKAL

CHP İl Binasında düzenlenen basın toplantısında ilk olarak konuşan CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, önceki gün Cumhurbaşkanlığı Köşkünün forslarının sökülmesine tepki gösterdi. Karsu; "Değerli arkadaşlarım Türkiye Cumhuriyetinin sarmalda olduğu bu günlerde yine beraberiz. Cumhuriyetimizin felsefesiyle kurulan her şeyimizi satıyorlar. Satamadıklarını yandaşlarına veriyorlar. Ondan sonra diyorlar ki bunlar 90 senin reklam arası asıl bundan sonra siz bizi göreceksiniz diyorlar. Arkadaşlar, bizim tüm değerlerimize el koydular ve Dün çok ağırıma gitti Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nün forslarını söktüler. Sanki benim ciğerimi söktüler. Değerli arkadaşlarım anlatamadığımız çok şey var. Zaman dar, sinirler gergin ve insanlar küskün. Değerli arkadaşlarım Cumhuriyetin temellerini attığımız Çankaya'nın forslarını sökmek herkesin harcı değildir. Gelecekte göreceksiniz her cıvatasının her hareketinin her yıldızın hesabını muhakkak genç nesil soracaktır. Bizim bir ömür bin doğduğumuzu o zaman görecekler" diye tepki gösterdi.

"HAFIZALARIMIZDAN HİÇ BİR ZAMAN SİLİNMEYECEK"

Karsu'dan sonra konuşma yapan Tekirdağ Milletvekili Yüceer, 17-25 Aralık tarihlerinde gerçekleşen yolsuzlukların hiç bir zaman hafızalardan silinmeyeceğini söyleyerek şunları ifade etti; "Geçtiğimiz hafta 24 Ocak Uğur Mumcu'nun ölüm yıl dönümüydü. Katledilişinin üzerinden tam 22 yıl geçmişti. Uğur Mumcunun bize ışık tutan, yol gösteren çok önemli sözleri var. Bunlardan bir tanesi şu; Cesur bir kez, korkak bin kez ölür. Önemli olan böyle bir toplumda bir mezar taşı gibi susmamaktır, korkmamaktır. Güce tapıp boyun eğmemektir. Önemli olan buna rağmen doğruları söylemektir, demokrasiden yana olmaktır. Eğer susarsanız, sizde bu suça ortaklık edersiniz diyor. Gerçekten kendisi bu suça ortak olmadı. Kalemini, demokrasiden ve doğrulardan yana kullanırken eli hiç titremedi, eğilmedi ve cesurca haksızlığa, hukuksuzluğa ve adaletsizliğe karşı mücadele verdi. Bunları söylememin sebebi, bugünlerde kalemi olup da yazamayan, ağzı olup konuşamayan, televizyon ekranlarında soru sormaya cesaret edemeyen insanlar var. İşte bunlara bakınca ve de yolsuzluğun bu kadar ortaya saçıldığı bu döneme bakınca Uğur Mumcu gibi demokrasi şehitlerinin, aydınların ne kadar cesur, kıymetli ve değerli olduğunu daha iyi anlıyorum. Uğur Mumcu'yu katledenler sandılar ki onun bedenini susturunca her şeyi yok ederiz.  Ama bu böyle olmadı, onun mücadelesi, dürüstlüğü, cesareti ondan sonra ki kuşaklara, bizlere, sizlere örnek oldu ve hiç bir zaman hafızalarımızdan silinmedi. Hafızalarımızdan silinmeyen bir şey daha var, oda 17-25 Aralık tarihinde ortaya çıkan yolsuzluklardır. Bunlarda hafızalarımızdan hiç bir zaman silinmeyecek" diye ifade etti.  

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2015, 17:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
haluk tk
haluk tk - 6 yıl Önce

evet unutulmuyor iskiler askiler yıllar geçti unutulmuyor
ama bu hanım unutmuş biri hatırlatsın

SIRADAKİ HABER

banner128