Yükseklere kar var, şehirde soğuk

900 Rakımlı Bolu Dağı geçidi, 2200 Rakımlı Kartalkaya ve 1600 rakımlı Abant Tabiat Parkında kar yağışı devam ederken, Bolu Şehir merkezinde ise soğuk hava hakim.

Yükseklere kar var, şehirde soğuk


KARTALKAYA;

Kartalkaya'da kar yağışı aralıklarla sürüyor. Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya Kayak Merkezi'nde kar yağışı etkili oluyor. Ankara ile İstanbul arasında yer alan ve Köroğlu Dağları'nın zirvesinde bulunan Kartalkaya'da sabah saatlerinde başlayan kar, hafif şekilde devam ediyor. Konaklamak için kayak merkezine gelen tatilciler, kar kalınlığının 1,5 metre olduğu pistlerde kayak ve snowboard yaparak tatillerinin keyfini çıkarıyor. Merkezdeki otellerde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri çerçevesinde hizmet veriliyor.

BOLU DAĞI;

D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde kar yağışı etkili oluyor. Dün akşam saatlerinde başlayan sağanak, D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde sabah saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Abant Kavşağı, Bakacak ve Seymenler mevkilerinde etkili olan kar nedeniyle bölge beyaz örtüyle kaplandı. Ulaşımda aksama yaşanmazken, Karayolları ekipleri tuzlama çalışmasını sürdürüyor. Kent merkezinde de kar yağışı aralıklarla hafif şekilde devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124