Yüksel Coşkunyürek: “Hizmet yolculuğumuza devam edeceğiz“

Seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere basının karşısına çıkan AK Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, önemli açıklamalarda bulundu.

Yüksel Coşkunyürek: “Hizmet yolculuğumuza devam edeceğiz“

İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, partinin yönetim kademesinin hazır bulunduğu toplantıda, 8 Haziran sabahı Türkiye'de yeni bir gün başladığını belirterek, " Burada bulunan dava arkadaşlarım ve Bolu'da bizlere inanarak oy veren 95 bin 750 gönüldaşlarımızla birlikte yolumuza devam edeceğiz" dedi.

İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, 7 Haziran 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri sonuçlarını değerlenmek üzere bugün (Pazartesi) basın toplantısı düzenledi.

Parti binasında saat 14.00'de başlayan toplantıya; Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 3'ncü sıra Milletvekili Adayı Mehmet Emin Güz, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın, Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel, ilçe başkanları, ilçe ve belde  belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Halkın desteği ile 2'nci kez milletvekili seçilen Ali Ercoşkun ile Fehmi Küpçü ise Ankara'da bulunduğundan dolayı toplantıda yer alamadı.

COŞKUNYÜREK: ÖNEMLİ BİR SEÇİMİ GERİDE BIRAKTIK

Milletvekili adayı Güz ve beraberindeki partinin yönetim kademesi ile birlikte basının karşısına geçen İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Türk demokrasi tarihinde önemli bir seçimi daha dün itibariyle geride bıraktıklarını belirterek, "Bugün ülkemiz için yeni bir gün başladı. Rabbimizden temennimiz odur ki; sonuçların hem ülkemize hem de milletimize hayırlar getirmesidir" dedi.  Konuşmasına Bolululara teşekkür ederek devam eden Yüksel Coşkunyürek, "Sandığa giderek milli iradeyi yansıtan başta Bolulu hemşerilerimiz olmak üzere aziz milletimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bu ülkede demokrasi ne kadar gelişirse bu ülkenin kalkınması ve gelişmesi de bir o kadar büyüyecektir. 13 buçuk yıldır iktidarda olan Ak Parti'mizin 4'ncü döneminde en büyük desteği vererek Türkiye genelinde ve Bolu'muzda birinci parti yaptığı için tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz" diye konuştu.

"YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ"

Devamında "13 buçuk yıldır milletimize bugüne kadar hiç  mahcup olmadık" diye konuşan İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, "2002'den beri Bolu'muzun  birçok sorununa el attık, ciddi sorunlarını çözdüğümüzü ve Bolu'yu geleceğe taşıma noktasında üzerimize düşen gayreti gösterdiğimiz inancındayım. Evet, eksiklerimiz noksanlıklarımız vardır bunları da biliyoruz. İnşallah bundan sonrada bu noksanlıklarımızı gidermek için var gücümüzle çalışacağız. Burada bulunan dava arkadaşlarım ve Bolu'da bizlere inanarak oy veren 95 bin 750 gönüldaşlarımızla birlikte yolumuza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"ÜLKE ORTALAMASINDAN DAHA YÜKSEK OY ALDIK"

Seçim sonuçlarını da değerlendiren İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, "Ak Parti olarak Bolu'da 2011 seçimlerine göre yaklaşık 6 buçuk puanlık bir düşüş yaşamışız. 2014 seçimlerine göre de 2 puanlık bir düşüş yaşamış olduğumuzu görmekteyiz. Genel konjektöre baktığımıza ülke genelindeki kaybedilen oy oranından daha da düşük bir oy oranı kaybetmiş görünüyoruz. Ülke ortalamasına baktığımızda Bolu'da ülke ortalamasından daha yüksek bir oy aldığımızı gözlemlemekteyiz. Tabi ki bu sonucu Bolu'da seçimin yüksek başarısı olarak değerlendirmiyoruz"  dedi.

"DURUM DEĞERLENDİRMESİ YAPACAĞIZ"                             

İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, konuşmasına şu ifadelere devam etti:  "Bizimde teşkilatlar olarak eksikliklerimiz ve noksanlıklarımız olmuştur. İlçe başkanlarımız ve belediye başkanlarımızla ve teşkilatlarımızla da toplantı sonrası durum değerlendirmesi yapacağız. Ve biz Bolu'da hangi konuda eksik kaldık, hangi konuda noksanlarımız oldu bunun değerlendirmesini yapacağız.

"SANKİ YARIN SEÇİM VARMIŞ GİBİ..."

Biz Ak Parti teşkilatları olarak, girdiğimiz bütün seçimlerin akabinde bir sonraki seçime hazır olduğumuzu her zaman dile getirdik. Buradan yine tekrar söylüyoruz: Biz Ak Parti teşkilatları olarak her zaman yeni bir seçime hazır olduğumuzu ve sanki yarın seçim varmış gibi çalışmalara başladığımızı buradan belirtmek istiyorum. 

Bolu'da her zaman milletimizle beraber bu hizmet yolculuğumuza inşallah devam edeceğiz. Birileri mevcut durumlarını korudu diye sevinç çığlıkları veya farklı naralar atabilir.  Ama biz, bugüne kadar böyle bir şımarıklığın içinde olmadık, bundan sonrada olmayacağız. Türk siyaset tarihine baktığımız zaman hiçbir partinin 4'ncü döneminde Türkiye'de yüzde 41 gibi bir oranla tekrar birinci parti olmasını koruduğunu hiçbir zaman görmedik. Bu AK Parti'ye nasip olmuştur."

GÜZ: MİLLETİMİZİN HİÇBİR KARARINI SORGULAMADIK

Her zaman milletin tercihine saygı duyduklarını söyleyen 3'ncü sıra Milletvekili Adayı Mehmet Emin Güz ise "Bizler hiçbir zaman milletimizin verdiği hiçbir kararı sorgulamadık, yargılamadık, aşağılamadık yada birileri gibi 'satın alınmıştır' demedik. Asil milletimizin verdiği oylara hep güvendik ve buradan dersler çıkartılması gerektiğini, özeleştiri yapılması gerektiğini düşündük. Şuanda da çıkan tablodan da mutlaka bir özeleştiri yapılacaktır" diye konuştu..

"TEZGAHI ANLATMA FIRSATI BULDUM"

Güz, geçmişte kritik bir dönemde il başkanlığı yaptığını belirterek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Yine bugün, halk egemenliğini uzaklaştırmak, güçten düşürmek isteyen bir takım güçlerin bir tezgah kurduğu bir zamanda, HDP'nin tezgah olarak kullanıldığını köy köy, kapı kapı dolaşarak anlatma fırsatı buldum Allah'a şükür. Teşkilatlarımızla beraber geriye eksik birşey var mı diye baktığımız çok şükür hiçbir şeyi eksik bırakmamışız çalışma olarak. Bu fırsatı bana veren Genel Merkezi'mize teşekkür ediyorum.

"TÜRKİYE'DE KAOSU GÖSTEREN BİR TABLO MEVCUTTUR"

Nihayetinde bir karar çıkmıştır, bizim korktuğumuz bir manzara ortaya çıkmıştır. Bugün Türkiye'de kaosu gösteren bir tablo mevcuttur. Ancak Ak Parti, kaostan beslenen bir parti değildir!

"KENDİ ADIMA BEN HEDEFİME ULAŞTIM"

Bolu'da herkes aşağı yukarı kendi oyunu aldı. Burada bizim sorgulamamız gereken şu: Neden biz bu oyumuzu arttıramadık, neden daha iyi anlatamadık. Bunu mutlaka sorgulamamız gerekiyor. Şunun altını çizmek istiyorum. Biz bu zorluğu bilerek bu yarışın içine girdik. Kendi adıma ben hedefime ulaştım. Teşkilatlarımda hedeflerine ulaştı. Her türlü fedakarlık yaparak, özel hayatlarından feragat ederek bu davaya emek verdiler, hizmet ettiler. Ve dün gece huzurlu uyumayı hak ettiler.  Bu anlamda biz neticenin inşallah milletimiz adına, halk adına gerçekleşeceğine inanıyor, herkese teşekkür ediyorum.

"SEÇİMLER SİYASİ, İDARİ VE EKONOMİK SONUÇLAR DOĞURDU"

Ak Parti'nin Bolu'daki Kurucu İl Başkanı olan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'da, Güz'ün ardından yaptığı konuşmasında, teşkilatlar ile yüzde 85'lere vatan katılımdan dolayı Bolu halkına teşekkür ederek başladı.

Daha sonra seçim sonuçlarını değerlendiren Başkan Yılmaz, "Seçimler bana göre siyasi, idari ve ekonomik sonuçlar doğurmuştur" diye konuştu.

Yılmaz, konuşmasının devamında HDP bir proje olarak ortaya konduğu belirterek, şunları söyledi: "Dediler ki; siz parti olarak gireceksiniz. Biz, bütün gücümüzle sizi destekleyerek barajı aştıracağız. Bu iradeyi ortaya koyan hem dış güçler hem de iç mihraklar. Bunlar AK Parti ve şuan ki Cumhurbaşkanımız karşı olan, yok etmek isteyen mihraklar. Bunlar şunu gördüler; oynanan tüm oyunlara rağmen alabilecekleri oy oranı yüzde 5'i geçmedi. Yani bütün iç ve dış güçler bir araya gelse yüzde 5 kazandırıp yüzde 5 kaybettirebilirler. Bu çok önemli bir gelişmedir.  Bütün bunlara rağmen Türkiye yine Ak Parti'yi birinci parti olarak çıkarttı. Ama tek başına iktidar şansı vermedi. Bundan dolayı bir: siyasi zorluk başladı. Önümüzdeki günlerde koalisyon konusundaki sıkıntıları Türkiye yaşayacak. Bunun bedelini belki de milletimiz çok ağır ödeyecek. İkinci olarak idari sıkıntılar başlayacak ki; şuan idarede olan belediye başkanı olarak  ben belki de Ankara bürokrasisinde büyük sıkıntılar yaşayacağım. Üçüncüsü de ekonomik olarak sıkıntılar yaşanacağı için tek başına iktidar olmayı istemiştik.

"İNŞALLAH TÜRKİYE KAYBETMEMİŞTİR"

Ama netice olarak Ak Parti despot idare, hatta diktatör demişlerdi, işte seçim bitti.  Ak Parti'nin Türkiye'ye sağladığı önemli şeylerden biri de budur: Kararı halk verdi. Seçim dönemini şöyle bir gözden geçirecek olursanız; Ak Parti, karşısındaki resmi ve gayri resmi bütün güçlerin saldırdığı tek yapı olmuştur. Güç birliği ederek netice de başarabildikleri 4-5 puan aşağı çekmek ve aynı zamanda HDP'nin barajı geçmesi olmuştur.  Bu senaryoyu gerçekleştirdiler. Ama bundan kim kaybetti derseniz; inşallah Türkiye kaybetmemiştir! İnşallah ülkemiz bu sıkıntıyı tez zamanda aşar." HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2015, 18:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
emine albayrak
emine albayrak - 5 yıl Önce

merkez ünite hastanemizi istiyoruz.amatem istemiyoruz.acilimizi açın

SIRADAKİ HABER

banner128