Yumrukaya Köyü ilköğretim Okulu Üniversite Öğrencileri tarafından yenilendi!

AİBÜ Matematik bölümü öğrencilerinin gönüllü çalışması ve Bolu Bağışçılar Vakfı hibe desteği ile tamamlanan sınıf yenilenmesi projesi. Milli Eğitim Şube Müdürleri Recai YÖRÜK, Bayram KUNDAKÇI, BBV Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin ERBAYRAM, Köy Muhtarı, Okul Müdürü, Öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla kokteyl eşliğinde kamuoyuna tanıtıldı.

Yumrukaya Köyü ilköğretim Okulu Üniversite Öğrencileri tarafından yenilendi!

HABER: SEMİH BAYKAL

A.İ.B.Ü Matematik Bölümü Öğrencileri Hayriye Kalkan, Aslıhan Cengiz, Habibe Akbaş, Büşra Şeker, Çiğdem Çetin, Kübra Doludeniz ve Esra Alıcıkuş'un Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında gönüllü gerçekleştirdikleri sınıf yenileme çalışması veliler ve öğrenciler tarafından büyük beğeni ile karşılanırken. Öğrenciler üniversite öğrencilerine hediyeler vererek teşekkür ettiler.

Açılışta konuşma yapan BBV Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin ERBAYRAM; " Türkiye'mizin farklı şehirlerinden Bolu'ya eğitim için gelen üniversite öğrencilerimiz, Bu gün gördüğünüz üzere örnek bir projeye imza attılar. Hayatında eline badana boya fırçası almadıklarını tahmin ettiğim kız öğrencilerimiz sınıfı profesyonel bir şekilde baştan sona yenilemiş." Bizler BBV olarak şehrimize fayda sağlayacak her projeyi desteklemeye çalışıyoruz fakat kırsal kesim kalkınması veya köy öğrencilerine yönelik yapılan çalışmaları çok daha anlamlı buluyoruz." dedi.

Üniversite öğrencileri yeniledikleri sınıfın öğrencilerinden aldıkları el yazıları ile yazılmış notlar ve renkli anahtarlıklar ile duygu dolu anlar yaşarken. "Henüz mesleğe atılmamış olsak bile ilk öğrencilerimiz gibi hissettik. Ömrümüz boyunca bu notları saklayacağız" dediler.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 10:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şengül Özdemir
Şengül Özdemir - 3 yıl Önce

bu okulun müdürünün adı nedir yumru kaya ilköğretim okulunun

SIRADAKİ HABER

banner128