YURTSEVEN, “700 kişi hakkında işlem yapıldı, 80 firari var”

Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven, bugüne kadar Bolu genelinde 700 şüpheli hakkında işlem yapıldığını ve bunların arasında 80 kişinin firari olduğunu belirterek, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görevli Prof. Dr. Mehmet Yazıcı hakkında kırmızı bülten çıkarıldığını söyledi.

YURTSEVEN, “700 kişi hakkında işlem yapıldı, 80 firari var”

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven, Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmalarının ilk günkü kararlılığıyla devam ettiğini belirterek,  Kasım ayında Bolu F Tipi Cezaevi'nin çatısına yazılan Komutan F.E Adli İmam imzalı “Öncelikle Mehdi hazretleri ve Allah yar ve yardımcımız olsun. Hiç merak etmeyin 22 Kasım’da beklenen suikast gerçekleşecek ve yeni hükümet tarafımızdan kurulacak. Gizlenen dava arkadaşlarımız elbette bunu CIA’nın desteğiyle başaracaklardır” notuyla ilgili mahkumların yazı ve imza örneklerin alarak çalışma başlattıklarını söyledi.

Bolu’da FETÖ/PDY soruşturmalarının kararlılıkla devam ettiğini ve neredeyse örgüt profilinin yüzde 80 ortaya çıkarıldığını belirten Mehmet Yurtseven,  “Bugüne kadar 700 kişi hakkında işlem yapıldı. Yaklaşık 250 kişi tutuklandı, 250 kişi adli kontrol şartıyla ve 120 kişi de direk serbest bırakıldı. Aralarında interpol aracılığıyla kırmızı bültenle arama kararı çıkarılan kişilerin de olduğu 80 kişi var.

Halen soruşturmalar devam ediyor ve bu sayılar daha da artacak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2016, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128