Yüz yüze eğitim kademeli olarak başladı

Koronavirüs salgınıyla mücadele için başlatılan ‘yerinde karar’ dönemi kapsamında ilimiz Bolu’da yüz yüze eğitim ve öğretim faaliyetleri başladı. Aylar sonra okullarına kavuşan öğrenciler, bayrak töreni sonrası ders başı yaptı.

Yüz yüze eğitim kademeli olarak başladı

Haber: N. Halid Altundal

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında alınan kararlar doğrultusunda eğitim ve öğretimde il bazlı olarak yerinde karar uygulamasına başlandı. Bu kapsamda, 2 Mart Salı günü itibariyle tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlanıldı.

ÖĞRENCİLER OKULLARINA KAVUŞTU

Yüksek risk grubunda yer alan ilimiz Bolu’da ise yüz yüze eğitime okul öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı, ilkokullarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki (2) gün, 8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat, 12. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat olarak başlandı. Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıfları ülke genelinde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başladı. Liselerdeki sınavlar ise 8 Mart Pazartesi gününden itibaren salgın tedbirleri çerçevesinde yüz yüze gerçekleştirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124