Yüz yüze eğitime başlıyorlar

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen yazıya göre çeşitli kursların yüz yüze eğitime başlayabileceği bildirildi.

Yüz yüze eğitime başlıyorlar

Haber:Erdal Tanrıverdi

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzasıyla 81 il müdürlüğüne çeşitli kursların faaliyetleri hakkında bir yazı gönderildi. Yazıda tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi mevsim şartlarının da etkisiyle artan Kovid-19 salgını sebebiyle 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında olan tüm özel öğretim kurumlarında 20 Kasım 2020-4 Ocak 2021 tarihleri arasında yüz yüze eğitim öğretim faaliyetlerine ara verildiği hatırlatıldı.

Yazıda, aynı kanun kapsamında bulunan özel öğretim kurumlarından çeşitli kurslar, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları, motorlu taşıt sürücüleri kursları, iş makineleri sürücü eğitim kursları, hizmet içi eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve mesleki eğitim merkezleri 4 Ocak 2021'den itibaren İçişleri Bakanlığının 30 Kasım 2020 tarihli yazısında belirtilen sokağa çıkma kısıtlamalarına uymak şartıyla yüz yüze eğitime başlayabileceği bildirildi.

Özel öğretim kurslarında ise yüz yüze eğitime 15 Şubat 2021'de başlanmasının planlandığı aktarıldı. Ayrıca,  yüz yüze eğitime başlayacak özel öğretim kurumlarında eğitim dönemi sonunda sınav yapılacağı, sertifika veren kurslarda ise hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarına dikkat edilmesi gerektiği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128