Yüzmede özlenen başarı

Bolu Yüzme Kulübü yüzmede yüzümüzü ağarttı. Yıllardır yüzme sporunda elde edilemeyen başarı, Tuğçe Aytugar Arslan’ın hocalığında, Anadolu Yıldızlar Yüzme Liginde Duru Ege iki branşta Türkiye 3. sü oldu.

 Yüzmede özlenen başarı

Haber: OKAY ÖZCAN

Spor Genel Müdürlüğü ve Yüzme Federasyonun birlikte yürüttüğü proje olan Anadolu Yıldızlar Ligi yüzme yarışmaları dört etap halinde yapıldı. Bolu Yüzme Kulübü sporcusu Duru Ege Anadolu Yıldızlar Yüzme Liginde Duru Ege iki branşta Türkiye 3. sü oldu.

Birinci etap Samsun ikinci etap Çorum Yarı Finalin birinci etabı Kastamonu’da ikinci etabı Giresun’da 2014’ün Aralık ayından bu yana düzenlenen müsabakalara Bolu Yüzme Kulübü olarak iki kız, Duru Ege ve Pelinsu Çoşar erkeklerde ise Giray Ekici, Burak Burku, Kıvanç Ermiş ile bu projeye katılmaya hak kazandı. Projede Türkiye genelinden 60 ilin katılımı sonucu Bolu ilinden sadece kız takımı ile 11-12 Nisan tarihlerinde Mersin’de düzenlenen yarışmada sadece 12 il davet edildi. Bu bir Türkiye Şampiyonası idi. Şampiyonaya katılmaya hak kazanan Bolu Yüzme Kulübü sporcuları, Duru Ege ve Pelinsu Çoşar oldu. Yarışmalar sonunda Bolu Yüzme Kulübü sporcusu olan Duru Ege yüzdüğü iki branş olan 100 metre sırt üsttü ve 100 metre kelebekte Fenerbahçe ve Galatasaray gibi büyük kulüpleri iki sporcusunun ardından Türkiye 3. Olarak kürsüye iki kez çıkarak bronz madalya almayı başaran tek sporcudur. Bolu yüzme kulübü antrenörü Tuğçe Aytugar Arslan; “ Yüzme çok zor branş olup rakiplerimizin gücünü tartışmak bile istemiyoruz. Bu takımlar Fenerbahçe, Galatasaray ve Enka gibi kulüplerle yarışıp bu kulüplerle aynı kürsüyü paylaşmak sporcularım açısından büyük başarıdır. Çok kısa süre önce kurulmuş bir kulüp olan Bolu Yüzme Kulübü Türkiye genelinde sıralamada büyük kulüplerden sonra gelebilmeyi bu güne kadar başaran Bolunun tek yüzme kulübüdür. Antrenör olarak bu sene hedeflediğimiz yere ulaşmış bulunmaktayız. Bir sonraki seneler için hedefimiz kürsünün en üstünde yer almak daha çok sporcu ile altın madalya almaktır. Bizden bir gün olsun desteğini esirgemeyen kulüp yönetimime ve her şeyden çok önemlisi desteklerini esirgemeyen velilerimize çok teşekkür ediyorum. Büyük bir aile olmayı başardık daha da büyüyoruz ve bunun meyvelerini iki bronz madalya alarak kulübümüzü ve Bolu’yu çok iyi temsil ettiğimizden dolayı çok mutluyuz” dedi.


Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2015, 19:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan kayan
hakan kayan - 4 yıl Önce

tebrikler,hepiniz bizim geleceğimiz umutlarımızsınız,duru,idil ve hale,hep mutlu olun ve hep gülün.

SIRADAKİ HABER

banner128