YÜZSÜZLÜĞÜN DE BU KADARINA PES DOĞRUSU

Bolu’da yaşanan ilginç hırsızlık olayı yılların deneyimli polislerini bile şaşırttı. 28 yaşındaki bir işçi, patronunun ev anahtarını çalıp, evde bulunan 3 bin 500 lirayı çaldıktan sonra tekrar işine dönüp patronuyla beraber hırsızı aramaya başladı ancak girdiği evin kendisini görüntülediğini farketmedi.

YÜZSÜZLÜĞÜN DE BU KADARINA PES DOĞRUSU

Haber: Kasım ŞAHİN

Çalıştığı işyerinin patronunun evine girip 3 bin 500 TL nakit parayı çalan E.A. isimli zanlı kamera kayıtlarına takılınca yakalandı. Olay önceki gün Bolu’nun Köroğlu Mahallesi Gerede Caddesinde yaşandı. Patronunun ev anahtarını çalıp eve giden E.A. evde bulunan 3 bin 500 TL’yi çaldıktan sonra tekrar işyerine döndü.

Bu olaydan yaklaşık bir saat sonra evlerine hırsız girdiğini öğrenen işyeri sabinin eşi durumu kocasına bildirdi. Hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi davranan zanlı E.A. patronunu telaşlı bir halde görünce yanına gelip ne olduğunu sordu ve birlikte eve gittiler. Patronuyla birlikte hırsızı aramaya başladılar. Sonuç alamayan patron durumu polise bildirdi.

Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ile Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu ekipleri hırsızlığın gerçekleştirildiği evde kısa süreli arama yaptıktan sonra evdeki kamera kayıtları incelemeye aldılar. Yapılan inceleme sonrası hırsızlık olayını gerçekleştiren kişinin patronuna hırsızı arama konusunda yardımcı olmaya çalışan işçi E.A.’nın olduğu ortaya çıktı. İşyerinde gözaltına alınan E.A. suçunu itiraf etti ve ifadesinde, paraların bir kısmıyla borçlarını ödediğini, kalan kısmıyla da kalış veriş yaptığını söylediği öğrenildi. Sorgulamasının ardından zanlı Bolu Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi.   

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2015, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128