ZABITA MÜDÜDÜRÜ HAMDİ BEY!!!

KASIM ŞAHİN'İN KALEMİNDEN...

 ZABITA MÜDÜDÜRÜ HAMDİ BEY!!!

Bolu Belediye Zabıta Müdürlüğüne getirilen Hamdi Öztürk ile nihayet tanışma fırsatı buldum. Ne kendisini tanırım, ne de görüşmüşlüğümüz vardı, ta ki dünkü telefon görüşmemize kadar.

Öncelikle Hamdi beyin konuşma tarzını, stilini, üslubunu hiç mi hiç beğenmedim. Neden mi? Derseniz, buradan herkese açıklayacağım. Hamdi Bey yıllarca Astsubaylık yapmış. Emir komuta zincirini çok iyi biliyor, bunu da belli etti. Ama telefonla konuşma, karşı tarafı bilgilendirme veya yönlendirme nedir tam bilmiyor!

Hamdi Bey Bolu Belediyesinde Zabıta Müdürü olarak çalışıyorsun, TSK’da Astsubay değilsin. Altındakini ezme gibi bir düşüncen varsa hemen bundan vazgeç. Eğer ben müdürüm ben nasıl istiyorsam öyle konuşurum dersen, ben de Bolu Olay Gazetesi’nin Yazı İşleri Müdürüyüm. Ama ben kiminle nasıl konuşacağımı, nasıl yardımcı olacağımı, nasıl destek olacağımı, nasıl yol göstereceğimi çok iyi biliyorum.

Diyeceksiniz ki bu nereden çıktı şimdi böyle. Durup dururken daha hiç tanımadığın birine böyle veryansın ediyorsun. Haklısınız hem de çok haklısınız. Ben de buraya nasıl geldim hemen tek tek anlatayım.

Bir konunun doğru haberini yapmak, halkı doğru bilgilendirmek için Zabıta Müdürüyle görüşmem gerekiyordu ve ben de öyle yaptım. Cep telefonundan kendisine uzun uzun telefonun çalmasının ardından ulaşmayı başardım. Kendimi nezaket kuralları gereği tanıttım. Nedense ilk başta kim olduğumu algılayamadı ve ismimi ve görevimi tekrar sordu. Olur normaldir.

Hal hatırlaştık ve ben konuyu kendisine ilettim. Elimde bazı bilgiler olduğunu bu bilgilerin doğru olup olmadığını ve zabıta olarak ne zaman çalışma yapacağını sordum. Keşke sormaz olaydım. Hamdi Bey öyle bir laf etki ki beynimden vurulmuşa döndüm. İşte bakın böyle; “Sen benim başkanım mısın da sana bilgi vereyim” dediğinde gerçekten şok oldum.

Israrla kimden bilgi alacağımı sormama rağmen, Astsubay edasıyla kükredi durdu. Israrla yol göstermesini, kime müracaat etmemi sorduğumda da, “Ben sana bilgi veremem, sen başkanım mısın da sana bilgi vereceğim” söylemlerini sürdürdü. Demek oluyor ki, ben de koskoca Zabıta Müdürü Hamdi’yi nasıl ararım da soru sorarım!

Özür dilerim Hamdi. Affet beni Hamdi. Ama Hamdi Bey yarın bir gün bir açıklama yapmaya kalkarsan ve ben de orada olursam bu lafını sana gerçekten hatırlatırım. Ayrıca, Bay Hamdi’den örnek alarak Başta Valimize çok teşekkür ederim. Kendisine bir şey sorduğumda bana, “Sen benim Başbakanım mısın? diye sormadığı için...

Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’a bir soru sorduğum da, “Sen benim İçişleri Bakanım mısın” diye sormadığından dolayı teşekkür ederim.

Anladın mı Bay Hamdi? Ben senin Başkanın değilim ama ben halkın adına sana soru sormaya yetkili bir gazeteceyim. Astsubaylık devri bitti, senin karşında askerin yok. Sakın ola ki unutma!!!  

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2015, 19:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 7 yıl Önce

askerlikle ilişkilendirmesek

BOLU BEYİ
BOLU BEYİ - 7 yıl Önce

şöyle oturup bi̇ düşündüğünde hamdi̇ beye hak veri̇yorum neden di̇ceksi̇ni̇z şi̇mdi̇ ben gazeteye gi̇tsem yarin yapacağiniz şu haber şöyle olmali desem sen ki̇msi̇n sana mi kaldi benim ne yayinlayacağim dersi̇ni̇z di̇mi̇ mantikli olun bi̇raz herkes önündeki̇ i̇şi̇ne baksinnn....

ne önemi var
ne önemi var - 7 yıl Önce

tabı sende koskoca yazı işleri müdürüsün herşeyi sana söylemek lazım değilmi?sen insanları tanımadan haklarında nasıl böyle atıp tutma yetkisi buluyorsun ki tabi gazete sizin istediğiniz gibi yazar çizersiniz.bende hamdi beye hak veriyorum madem o kadar tanışmak istiyorsun alırsın eline bir çiçek çikolata makamında ziyater edersin varsa sormak istediğin bir sey orada sorarsın.telefonla bu işler olmaz sayın yazı işleri müdürü.sende yazı işleri müdürü olmussun ama daha usul adap öğrenememişsin.

bolulu
bolulu - 7 yıl Önce

bende bir yorum yazdım küfürde yok hakarette ama ne hikmetse işlerine gelmediği için yayınlamıyorlar

göynüklü
göynüklü - 7 yıl Önce

haber diye yaptığın şeye bak ya sen ne zaman doğru haber yapmaya karar verdin nasıl oldu ki ben kendisi iyi tanırım gayet kibar birisi ve sana bilgi vermek zorunda değil

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124