Zabıtadan Ramazan Pidesi kontrolü

Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Ramazan ayının gelmesi sebebiyle ekmek fırınlarında denetleme yapıldı. Özellikle Ramazan pidesi konusunda bu aya özel hassas davranan ekipler 400 gramın altında olmaması gereken pidelerin 2 TL’nin üzerinde de satılamayacağını belirtti.

Zabıtadan Ramazan Pidesi kontrolü

Mübarek Ramazan Ayının gelmesi ile birlikte ekmek fırınlarında üretimi başlayan Ramazan Pidesi, Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından kontrol altına alınıyor. Bolu genelinde üretim yapan fırınlarda bir denetleme gerçekleştirilen ekipler, özellikle pidelerin gramajları ve fırınların hijyeni ile ilgili kontrollerde bulundu. Kontroller sırasında hiçbir problemi olmayan fırınlara Zabıta Müdürü Hamdi Öztürk ve beraberindeki ekipler teşekkür etti.

Ramazan pidesinin gramajı ve fiyatı ile ilgili vatandaşlarımızdan da duyarlı olmalarını isteyen Zabıta Müdürü Hamdi Öztük; “Ramazan ayının gelmesi ile birlikte fırınlarımızda Ramazan pidesi üretimleri de başladı. Bu sebeple fırınlarımızda bir denetim gerçekleştiriyoruz. Bu denetimler sırasında hem fırınların hijyen açısından durumuna bakıyoruz hem de ürettikleri pidelerin standarda uygun olup olmadığına bakıyoruz. Vatandaşlarımızdan da bu konuda duyarlı olmalarını istiyoruz. Mesela standart pide 400 gram olacak şekilde ve 2 TL fiyatı geçemeyecek şekilde fırınlarda satılabilecek. Bunun aksi durumlarda vatandaşlarımız 153 ya da 444 26 58 numaralı ücretsiz hatları arayarak bizleri bilgilendirebilirler. Ben tüm vatandaşlarımızın Ramazan ayının mübarek olmasını diliyor, denetimler sonucunda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadığımız fırınlarımızın sahiplerine ve çalışanlarına da ayrıca hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2015, 17:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
gerçek
gerçek - 5 yıl Önce

zabıtaya bak pideyi çıplak elle alıyor birde örnek olması gerekir.zabıta bunu yaparsa vay anam vay.eğitimsiz zabıta.

bolu'dan
bolu'dan - 5 yıl Önce

bir de ekmek fırınlarının bacaları denetlense, fırınlar yanarken çevreye verdikleri zarar görülse.

SIRADAKİ HABER

banner128