Zabıtanın şakası yok!

Bolu Belediyesi Zabıta Müdürü Zerrin Biçen 24 saat boyunca görevi başında olan zabıta ekiplerinin gelen ihbarları anında değerlendirdiğini söyledi.   Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü...

Zabıtanın şakası yok!

Bolu Belediyesi Zabıta Müdürü Zerrin Biçen 24 saat boyunca görevi başında olan zabıta ekiplerinin gelen ihbarları anında değerlendirdiğini söyledi.

 

Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerini aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bolu Belediyesi Zabıta Müdürü Zerrin Biçen, “Müdürlüğümüze bir ayda 96 adet işyeri ruhsat başvurusu yapılmış olup bunlardan 48’ine ruhsat verilirken, 663 iş yerine de hafta tatili ruhsatı verildi. Ayrıca ekiplerimizce Ocak ayında 517 adet tespit tutanağı düzenlenip bu tutanaklar görüşülmek üzere Belediye Encümeni’ne gönderildi” dedi.

 

“Denetimler aralıksız bir şekilde sürüyor”

 

    24 saat boyunca görevi başında olan zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimler esnasında birçok tespitin yapıldığını da belirten Zabıta Müdürü Biçen, “ Denetimlerimiz esnasında ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiğini tespit ettiğimiz 82 iş yerine, zamansız çöp çıkartan 9 kişiye, çöp ve geri dönüşümü ayrıştırmadığı tespit edilen 399 kişiye, çevre kirliliğine neden olan 2 apartmana, iş yeri kapanış saatlerine uymayan 2 iş yerine, tabela beyanı vermediği tespit edilen 3 iş yerine ve iş yeri önünde bulunan çukuru doldurmadığı tespit edilen bir iş yerine tutanak tutularak gerekli cezai işlemler uygulanmıştır’’ dedi.

 

“İhbarlar anında değerlendiriliyor”

 

    Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne gelen ihbarları da anında değerlendirdiklerini söyleyen Müdür Biçen, “Belediyemize gelen ihbarlar sonucu da işgal yapan 15 kişiye, çevreyi kirleten 25 kişiye, emre aykırı davranışta bulunan 6 kişiye, izin almadan afiş astığı tespit edilen 5 kişiye, emir ve yasaklara uymayan 14 kişiye, yüksek sesle satış yapan 6 kişiye de müdahale edilerek haklarında gerekli cezai işlemler uyguladık” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128