Zafer Bayramı ve Mahmut Arık

ERHAN BEYKOZ'UN KALEMİNDEN...

 Zafer Bayramı ve Mahmut Arık

30 Ağustos Zafer Bayramının 92. yılı kutlamaları yapıldı. Her yıl olduğu gibi bu yılda coşkuyla kutlanan Zafer Bayramı diğer yıllara oranla bürokratsız kutlandı. 92. si kutlanan Zafer Bayramına Vali Sayın Zahteroğulları, Belediye Başkanı Sayın Yılmaz, Ticaret Odası Başkanı Sayın Ateş, Marka Temsilciliği yetkilileri, işadamları katılmadılar.

Geçtiğimiz yıllarda birçok resmi bayrama katılmayan Belediye Başkanının yanı sıra, bu yıl valinin, ticaret odası başkanının ve işadamlarının katılmaması ilginçti! Buna rağmen Tugay tarafından hazırlanan program hepimizi memnun etti.

Belediye meydanındaki katılımın güzelliği, sunucuların ve özellikle öğrencilerin şiirleri titrememizi sağladı. Resepsiyona giderken arada olan boş dakikaların Mili Eğitim Müdürünün sergi açılışıyla doldurması fena olmadı.

Bayram tebrikleri sonrası belediye meydanına giderken Sağlık Müdürü Mahmut Arık’ı bir çocuğun ayağına eğilmiş gördüm. Kısa süre sonra ayağa kalkan Müdür Arık, engelli olduğunu fark ettiğimiz çocuğumuzu araç yolunu geçirerek yanından ayrıldı. Ayakkabısı açılmış engelli çocuğumuzun ayakkabısını bağladıktan sonra araç yolundan geçirmişti. Dayanamayarak, “adamsın, adam” diye bağırdım! Müdür Arık, her zamanki mütevazi çıkışıyla, “hepimiz aynı katkıyı veririz” dedi.

Makam, mevki, para, pul, şan, şöhret hiçbir şey insan olmanın onurundan daha önemli olmadığının resmini gördüm. Tebrikler müdürüm, teşekkürler… Gerçek insana yakışan davranışınız, insanlığın kaybolduğu günümüzde yüreğimize su serpti. Zafer Bayramının güzelliklerine güzellik katan bu davranış, bayramın daha güzel geçmesini sağladı.

Bizi var eden en büyük değerlerimizden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı Türk Ulusuna kutlu olsun.

Mucize İlaç Ceviz

Allah’ın doğada insana dair her hastalığın ilacını yarattığını söylerler. İnsan için “ölüm hariç” her hastalığın ilacını doğa hazırlıyor.

Binlerce mucizenin var olduğu doğamızda ki önemli mucizelerden biri ceviz olduğu bilinmekte. Bilinmeyen yönleriyle ceviz hakkında Yardımcı Doçent Hamdi Zengildal bilgisinden faydalandık. İşin başında Tarımın Duayenlerinden Abdülkadir Öztürk olması işin ciddiyetini anlatmaya yetiyordu.

Bolu adına güzelliklerle dolu haftamızın, ayrı bir güzelliği olarak kayıtlarımıza geçti.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2014, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER