ZAFER RESEPSİYONU

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92’nci yıldönümü münasebetiyle Bolu İl Jandarma Komutanlığı Askeri Gazino bahçesinde Bolu Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin ve Eşi Hava Keskin tarafından resepsiyon verildi.

 ZAFER RESEPSİYONU

Resepsiyona Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Bolu Belediye Başkan Vekili Hüseyin İka ile eşi, Vali Yardımcıları Ömer Eru, Cemal Polat ile Ayhan Kartlı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Türker Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya şehit aileleri, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire müdürleri ve basın mensupları katıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92’nci yıldönümü münasebetiyle düzenlenen resepsiyona katılan davetlileri Bolu Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin ve Eşi Hava Keskin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Bolu Belediye Başkan Vekili Hüseyin İka ile eşi karşıladı.

Düzenlenen resepsiyon yapılan ikramların ardından Bolu Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin’in konuşması ile devam etti.

Bolu Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin yaptığı konuşmasında, “Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kazanılan 30 Ağustos Zaferinin 92.yıldönümünü kutlamanın sevinci, heyecanı, gururu ve mutluluğu içerisindeyiz. Bilindiği gibi, asırlarca üç kıtaya hükmetmiş Çanakkale'de de destanlar yaratmasına rağmen ecdadımız Osmanlı İmparatorluğu 1.Dünya Savaşının içinde ve devamında ittifak ettiği devletlerle birlikte yenik düşünce bütün orduları dağıtılmış, tersanelerine girilmiş, Anadolu'da iç ve dış düşmanlar yer yer ayaklanmalar çıkararak vatan toprakları işgal edilmiş, açlık, sefalet, savaş yorgunluğu hat safhaya ulaşmıştır. Yurdumuzun üzerine kara bulutların çöktüğü bir ortamda Mustafa Kemal Paşanın önderliğinde, Türk Milleti, işgalleri ve yenilgiyi kabul etmeyip Samsun'dan Anadolu'ya çıkıp Amasya toplantısı, Erzurum ve Sivas kongreleri sonucu "Ya İstiklal Ya Ölüm" parolasıyla Milli Mücadele başlatılmış, Ankara'da Türkiye Büyük Millet Meclisinin kararları ve Atatürk'ün Direktifleri ile toplanan düzenli ordularla İnönü ve Sakarya Savaşları kazanılmış, Başkomutan Atatürk'ün bizzat yönettiği Büyük Taarruz, 30 Ağustosta zaferle sonuçlandırılarak Milli Hakimiyete dayalı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurulmasının yolu açılmıştır. 30 ağustos zaferi Türk Milletinin asla yenilemeyeceğini bir kez daha göstermiştir” dedi.

Türk Milletinin, tarihin her döneminde tüm zorluklara ve engellere karşın vatanını sevmeyi, bağımsız yaşamayı, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü korumayı, canları ve kanları pahasına ilke edindiklerini ifade eden Bolu Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin, “Şehitlerimiz, gazilerimiz, bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, milli birliğimizin ve Cumhuriyetimizin şerefli, onurlu sembolleridir. Onların gösterdikleri fedakarlıklar hiçbir zaman hafızalardan silinmeyecektir. Şehit aileleri ile gazilerimize sahip çıkmak huzurlu yaşamalarını sağlamak hepimizin öncelikli görevi olmalıdır. Devletimiz ve milletimiz şimdiye kadar gerekli duyarlığı ve özeni göstermiş olup ebediyen devam ettireceğinden kuşkumuz yoktur. Bugün, millet olarak başta gelen görevimiz, Milli Birlik ve Beraberlikle barış ve kardeşlik içinde daha çok çalışarak memleketimizi Ekonomik, Sosyal, Hukuk alanında ve Çağdaş Medeniyet yolunda geliştirip kalkındırarak en güçlü ve medeni milletler arasında yer almasını sağlamaktır. Bu duygularla, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşları ile kahraman gazilerimizi, şehitlerimizi şükranla, minnetle anıyor, şehitlerimiz ile ebediye göçen gazilerimize Tanrıdan rahmet diliyor, 30 Ağustos zafer bayramınızı kutlayarak saygı ve sevgiler sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Düzenlenen resepsiyon Bolu Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin yaptığı konuşmasının ardından eşi Hava Keskin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer  ve beraberindekiler bütün masaları gezerek resepsiyona gelen davetlilerle yakından ilgilenip 30 Ağustos Zafer Bayramlarını kutlamalarının ardından sona erdi.


 

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2014, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128