“ZAHTEROĞLULLARI HANGİ GEREKÇEYLE MERKEZE ALINDI”

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan valiler kararnameleri ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisine Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yazılı olarak cevaplaması için soru önergesi verdi.

 “ZAHTEROĞLULLARI HANGİ GEREKÇEYLE MERKEZE ALINDI”

HABER: FARUK ÇİDEM

Özcan meclise verdiği soru önergesinde şu ifadeleri kullandı; Son dönemlerde yayınlanan kararnameler ile sürekli olarak valilerin yerleri değiştirilmekte birçok vali merkeze alınmaktadır. İktidarınız süresince illere atanan valilerimiz atandıkları illeri tam olarak tanımadan görevden alınmaktadır.

Bu bağlamda,

Soru 1. Değişik sebeplerle merkeze alınan vali sayısı kaçtır? İktidarınız süresince kaç vali merkeze alınmıştır? Soru önergesinin verildiği tarih itibari ile kaç merkez valisi vardır?

Soru 2. Merkeze alınan valiler ile İllerde görevli valilerin özlük hakları bakımından uygulamada bir fark var mıdır?

Soru 3. Yıllarca devlete hizmet etmiş, en üst makamlarda görev almış valilerimizin merkeze alındıktan sonra kendilerine uygun çalışma koşulları ( oda, personel vs. )  sağlanmakta mıdır?

Soru 4. Merkeze alınan valilerden kaç tanesi tekrar illerde görevlendirilmiştir? Merkezde görevli valilerin illerde görevlendirilmesi konusunda bir çalışmanız var mıdır?

Soru 5. Bolu valisi, görev süresinin ilk yılını yeni doldurmuşken hangi gerekçe ile merkeze alınmıştır?

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2015, 09:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
seben14
seben14 - 6 yıl Önce

tanju bey, hükmet vali tarken ve alırken gereçe belirtirmi, chp iktardayken merkeze aldığı valiler için bir gerekçe belirtmişmiy di. o zaman neyin sorgulamasını yapmaya çalışıyorsun

halkçı
halkçı - 6 yıl Önce

tanju bey zahteroğullari boluya ne verdi̇ ni̇çi̇n buadamin savunuculuğunu yapiyorsunuz bi̇r türlü anlayamiyorum.

SIRADAKİ HABER

banner128