Zam şampiyonu limon oldu

Ramazan Bayramı sonrasında pazarda fiyatların düşmesi beklenirken bazı ürünlerde tam tersi gerçekleşti. Limona bayram öncesine göre %15 zam gelmesi tane limonun 1 liradan satılmasına neden oldu.

Zam şampiyonu limon oldu

HABER: FARUK ÇİDEM – KASIM ŞAHİN

Mevsim dolayısıyla fiyatları düşmesi beklenen sebze ve meyvelerde bayram öncesine göre herhangi bir değişiklik yaşanmadı. Fiyatları düşürmesi beklenen ve yeni çıkmaya başlayan köylü malının ise gözle görülür bir etkisi olmadı.

Ramazan bayramından bu yana toptan fiyatında %15 zam gören limon pazarın zam şampiyonu oldu. Tane limonun fiyatı 1 liraya kadar çıktı. Pazar esnafları taze limon çıkana kadar limon fiyatlarında ki artışın devam edeceğini söylüyorlar.

Mevsimlerden dolayı pazarın en bol ürünü üzüm oldu. Bayram öncesinde kilosu 4-5 liradan satılan üzümler bu hafta 2,5-3 liradan satışa çıktı.

REKOR HALA BAMYANIN

Pazar yerinde en pahalı ürün özelliğini hala bamya koruyor. Kilosu 13 liradan satılan bamya, fiyatına göre en çok tercih edilen sebzelerden oluyor.

Bu hafta pazarda diğer ürünlerin fiyatları şu şekilde oluştu; biber 5 TL, çilek 5 TL, kayısı 5 TL, karpuz 1,5 TL, taze fasulye 5 TL, domates 4 TL.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2016, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128