Zaman dar aday bol

24 Haziran seçimleri için aday adayı olacaklar ilimizde de bir bir netleşmeye başladı. Aday adayı olduğunu açıklayan isimler görevlerinden istifa etti.

Zaman dar aday bol
Haber: Semih Baykal

24 Haziran’da yapılacak 27. dönem milletvekilliği seçimleri için ilimizde milletvekili aday adayları birer birer kesinleşmeye başladı. Aday adayı olacak isimler görevlerinden istifa ettiklerini ve resmen aday adayı olduklarını açıklıyorlar.

İşte o isimler;

AK Parti Bolu İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın, aday adaylığı için Belediyesi Meclis Üyeliği görevinden istifa etti. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Ferudun Kaya’da Milletvekili Aday adayı olmak için görevinden istifa etti.  AK Parti’den milletvekili aday adaylığını açıklayan bir diğer isim ise Adalet Karadayı oldu.

“TEK ADAM REJİMİNE SON VERMEK İÇİN ADAYIM”

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bolu İl Örgütünde Hüseyin Cahit Çıngı, düzenlediği basın toplantısı ile milletvekilliği aday adaylığını kamuoyuna resmen duyurdu. Çıngı şu sözlerle adaylığını açıkladı;  “Seçim kararı alındıktan sonra yakın çevremden, siyasi yoldaşlarımdan bu yönde telkinler aldım. Bunlar güzel şeyler, çevrenizin sizi böyle bir göreve yakıştırması bile benim için büyük bir onur.

Ancak beni asıl bu kararı almaya götüren ise geçen Pazar günü İstanbul'a maç için seyahat ederken aldığımız, Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda bir grup milletvekilimizin İYİ Parti'ye geçtiği ve bu işlemin büyük bir hızla ve disiplinle gerçekleşmesiydi. Bütün ülkenin de beklentisi tam olarak da buydu. Yapılan tuzakları bozmak ülkeye demokrasiyi getiren Ana Muhalefet Partisi CHP'nin ve onun liderinin göreviydi. Genel Başkanımız tarihi bir sorumlulukla bu kararı almış ve Türkiye Demokrasi tarihine altın harflerle geçecek 15 milletvekilimizde bu oynanmak istenen kumpasa darbeyi vurmuşlardır. Hepsinin telefonları olmadığı için tek tek aramak imkanım olmadı. Ama buradan bu kürsüden Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na ve 15 milletvekilimize şükranlarımı sunuyorum. Oynanmak istenen oyun bozulmuştur. Türk demokrasisi kazanmıştır. AKP iktidarı ve onun koltuk değneği partinin telaşı ve saldırılarının sebebi bunlardır. Bir kez daha ifade ediyorum Genel Başkanımızın dediği gibi, kümeste yakalanan tilki telaşındadırlar. Yukarıda bahsettiğim haber yaptığımız yolculuğun gündemini değiştirdi. Ben bu coşkuyla yolda karar verdim ve adaylık fikrimi netleştirdim. Düşüncelerimi de yol arkadaşlarım Erdal Yıldırım ve Selçuk Taşkın ile paylaştım. Evet, ben aday adayı olmalıydım. Bolu'da partimizin en güçlü temsiline katkı vermek için. Ben ülkemizde yeniden parlamenter sisteme dönülmesine katkı vermek için adayım. Ben Tek adam rejimine son vermek için adayım” diye açıkladı.

EVCİL’DE ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı Adem Evcil’de başkanlıktan istifa ederek milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Evcil; “Yıllardır davamızı hakettiği yere getirmek için verdiğimiz mücadelede şahsıma maddi-manevi destek veren herkese teşekkür ediyorum,hakkınızı helal edin. An itibariyle 27.dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde sizlerin haklarını savunabilmek,korkusuzca dile getirebilmek ve Türkiyenin Bölünmez Bütünlüğüne hizmet etmek adına Mv.Aday Adaylığı başvurusu yapmak adına MHP Bolu İl Başkanlığından istifa ediyorum” diye söyledi.

KIŞLAK VE BEKTAŞ’DA ADAY ADAYI

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP)ise Kadın Kolları Başkanı Sema Kışlak, partisinden aday adayı olmak için 2 yıldır devam ettiği Kadın Kolları Başkanlığından istifa etti. Kışlak; “2 yıla yakın bir süredir yürütmekte olduğum Milliyetçi Hareket Partisi İl Kadın Kolları Başkanlığından an itibari ile istifa ediyorum. Bu güne kadar her daim yanımda olan İl Başkanım Sayın Adem Evcil'e ve tüm teşkilattaki arkadaşlarıma teşekkür ederim. 27. Dönem Milletvekili Aday Adayı olmak için Kıymetli Genel Başkanım ve Genel Merkezimizin müsaadesiyle Milletvekili Aday Adaylığına başvuru yapacağım” sözleriyle aday adaylığını açıkladı.

MHP Bolu İl Başkan Yardımcısı İş Adamı Erkan Bektaş’da aday adaylığı için partisindeki görevinden ve Bolu Genç İş Adamları Derneği Başkanlığından istifa etti. Bektaş, kararını sosyal medyadan duyurdu. Bektaş; “Ülkemizin içten ve dıştan gözü dönmüş canavarlar tarafından kuşatılmaya çalışıldığı böyle bir dönemde göreve geldiğim MHP il yönetim, il başkan Yardımcılığı görevimden istifa ederek vatanımıza milletimize daha çok faydalı hizmetler edebilmek için milletvekili aday adaylığımı buradan tüm Bolu halkına açıklıyorum” dedi.

Bolu Kredi Yurtlar Kurumu Yurt Müdürü Metin Vural’da Milletvekili Aday Adayı olabilmek için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Yukarıda aday adaylığı için ismi geçenlerin dışında CHP’den Tanju Özcan, MHP’ de Murat Ceylan, Ferhat Bağcı, Mustafa Turan, Fatih Soyaydın, Akın Tek, Cihan Yıldırım, İlker Tasma, Yüksel Aktulan, Sezer Karadaş, aday olabilmek için aday adaylığı için harekete geçti.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2018, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128