Zenginsen yasak yok!

Türkiye’de giderek derinleşen ekonomik kriz gelir dağılımını her geçen gün daha adaletsiz bir hale getirirken, zengin ile fakir ayrımı Kartalkaya Kayak Merkezinde ortaya çıkan görüntülerle bir kez daha ortaya konulmuş oldu.

Zenginsen yasak yok!

Haber:Volkan Yılmaz
 

Hafta sonu tatilini Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Bolu Kartalkaya'da geçirmek için seyahat ve konaklama izin belgesi alan ziyaretçiler, pistlerde yoğunluk oluşturdu. Köroğlu Dağları zirvesindeki Kartalkaya Kayak Merkezi'nde son günlerde etkisini artıran yağış ve yapay karlamayla birlikte kar kalınlığı 1,5 metreye ulaştı. Hafta sonu tatilini Kartalkaya'da geçirmek isteyen turistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesi seyahat ve konaklama belgelerini alarak otellere akın etti. Tüm yurtta sokağa çıkma yasağı bulunurken, Kartalkaya’da tatilciler gönüllerince kayak yaparak eğlendiler. Pistleri dolduran tatilciler, kayak ve snowboard yaparak keyifli vakit geçiriyor.

Ailesiyle Karadeniz Ereğli'den gelen Talha Yazıcıoğlu, "Tatilimiz çok verimli geçiyor. Kar yağışı olsa biraz daha güzel olacak inşallah. Herkesin buraya gelmesini tavsiye ederim.Kayak merkezlerinde de yasaklama vardı. Bu hafta sonu açıldı. Bizim şansımıza denk geldi. Hafta sonu yasaklarını burada geçirmek istedik. Güzel de oldu.Piste çıkış yasaklarının kalkmasına çok sevindik" ifadelerini kullandı.

Yasaklar sebebi ile evlerinde kalma zorunluluğu olan vatandaşlar ise, “kayak pistleri sokak sayılmıyor mu? Bu ne adaletsizlik. Paran varsa yasak yok mu?” yorumunu yaptılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124