ZİÇEV’in projesine BGC’den destek

Dağkent Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı üyeleri, Bolu Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, gazetecilerle bir araya geldi. Vakıf yöneticileri, Dağkent’te bulunan okulun yanına yapmayı arzuladıkları...

ZİÇEV’in projesine BGC’den destek

Dağkent Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı üyeleri, Bolu Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, gazetecilerle bir araya geldi. Vakıf yöneticileri, Dağkent’te bulunan okulun yanına yapmayı arzuladıkları ‘Bakım Evi’ projesi için gazeteciler vasıtasıyla hayırseverlerden destek istedi.

 

Merkezi Ankara’da bulunan Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın Bolu Şube üyeleri Bolu Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. 1991 yılında 5 öğrenci ile kurulan Dağkent Bolu şubesinde şuanda 70 öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Vakıf Başkanı Züriye Doğanuz, gerçekleştirmeyi istedikleri ‘Bakım Evi’ projesi ile ilgili gazetecilerden ve bu vasıtayla Bolu’daki hayırseverlerden destek istedi.

 

“Kaynak arayışı içerisindeyiz”

Gündüz bakımını okulda alan çocukların, gece bakımını da sürdürebilmek için ‘Bakım Evi’ kurulmasının çok önemli olduğuna dikkat çeken Doğanuz, “Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin var olduğunu basından duyuyoruz, görüyoruz. Sizleri ziyaret edelim, hem bize, hem size teşvik olur amacıyla ziyaretimizi gerçekleştirmek istedik. Vakfımızın merkezi Ankara’da. 14 şubemiz var, bir tanesi de Bolu Dağkent’te. 1991 yılında Bolu şubemizi açtık. O zaman 5 çocuğumuz vardı, şimdi 70 çocuğumuz var. Çocuklarımıza bu eğitimleri Bolu’nun hayırsever kişileri ile sürdürmeyi hedefledik. Hepsi de ayrı ayrı duyarlılık gösteriyorlar. Bolu’nun çok büyük bir ihtiyacı var. Gündüz çocuklarımıza biz bakıyoruz. Anneler, babalar sağ olduğu sürece bakıyorlar. Ama bazı çocuklar dedelere, ninelere, anneannelere, babaannelere kalıyorlar. Fakat onların ömrü de yetmediğinde bu çocuklarımız ne yapacak? Devlet kucağını açacak. Onun içinde bir gece bakım evi şeklinde bir proje düşünüyoruz. Otoriteler, hayırseverler yardım ederlerse bunu hayata geçirmeyi istiyoruz. Biz kaynak arayışlı içerisindeyiz. Okulumuzun yanındaki arsalar daha sağlıklı olur bizim için. Bütün gün okulda eğitim gören çocuğumuz, yatmaya da oraya gidebilir” şeklinde konuştu.  

 

“Bizi de yanınızda kabul edin”

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Caner Güngör’de ‘Bakım Evi’ projesi için gazetecilerin elinden gelen her şeyi yapacağına söz verdi. Başkan Güngör, “Vakıf yönetimine bu ince ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendileri bize sitemde de bulundular. Doğru söylüyorlar. Bolu medyası olarak vakfa bugüne kadar sahip çıkmadık, çıkamadık. Bundan sonra vakfımızla ilgili çalışmalarımız da olacak. Siz gönül işi yapıyorsunuz ve kutsal bir iş. Bu kutsal görevinizde sizlere sadece biz gazetecilerin değil, herkesin yardımcı olması gerekiyor. Bolu Gazeteciler Cemiyeti olarak sizin bu projenizde yanınızdayız. Ne yapılması gerekiyorsa bizi de yanınızda kabul etmenizi istiyoruz” ifadelerini kullandı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124