Ziyaretler Tamam, Sonuç?

Erhan BEYKOZ yazdı...

Ziyaretler Tamam, Sonuç?

1 Kasım seçimleri sonrası makam sahibi olan siyasilerimize heyetler akın akın gidiyorlar. Elbette Bolu’nun gururu olan bakan yardımcıları, vekillerimiz övgüyü, saygıyı hak ediyorlar!

Son bir ay içinde Bolu’dan onlarca STK ve bine yakın insanımız ziyaretle Ankara yolunu aşındırdılar. Bu sevgi gösterileri sadece bakan yardımcısı, vekiller için yapılmıyor. Ankara’daki üst bürokratlar, Bolu’ya atanan vali, müdür ve diğerleri için bakıyoruz ki arkasından yaklaşık 3-4 ay ziyaretler devam ediyor. Ziyaretler o kadar abartıldı ki, gitmeyenler ayıplanıp 6 ay sonrasında yüzü kızararak gitme gereği duyacak hale geldi! Tabi bir de bunun iadeyi ziyaret tarafı var ki, ona hiç girmeyeyim!

Sonuçta iş yapmak üzere atanan seçilmiş ve bürokratlar yaklaşık 6-7 ay iş yapamaz durumda kalıyorlar. Unutmadan, asıl tartışma ve konuşmalar ziyaret sonra yapılıyor. Anlamadıkları vücut dili hakkında kişiyi yargılar, olmadık sonuçlar çıkarırız.

7 Haziran ve 1 Kasım seçim çalışmaları sonrası Bolu’nun acil çözüm bekleyen çok sorunu olduğunu yetkili ve aday arkadaşlardan öğrendik. Bundan sonra verilen sözlerin gerçekleşmesi adına ne yapılacak ona bakmamız lazım.

Türkiye’nin gündemine düşen 51 bin hektar turizm teşvik alanının haritaları, yatırım yapılacak yerler, büyük bölümü orman arazisinin durumu nedir? Bilen var mı? Yatırımcı çekmek adına ne gibi hazırlıklar yapıldı? Bolu’da yatırım yapmayı düşünenler var mı? Ardında çok soru sorabilecek kadar neler yaptık?

Adliye binasının ihalesinin yapıldığı açıklandı! İhaleye kimler girdi, kim aldı, ne zaman başlanıp, ne zaman bitecek? Bilenler açıklayacaklar mı?

Göynük yolu bitirilmek üzere! Gökçesu yolu için herhangi bir hazırlık yapıldı mı? Fizibilitesi ile ihalesi yapılacak mı?

İlçelerde inanılmaz göç yaşanıyor. Göçler genelde ilimize %10 gibi olurken, büyük illere gidiyorlar. Pazarköy belediyesi kapandı, yakında Kıbrıscık arkasından Dörtdivan kapanma noktasına gelecek. Buralarla ilgili ön görü, çalışma ve tersine göç yapılması söz konusu olabilir mi?

Bunun gibi onlarca sorunumuz ortada… Bolu olarak bizim çalışmalarımız hangi aşamada ve seçilmiş, atanmış ve üst bürokrat olanlara hangi projeleri sunduk. Eğer hazırlıksız gidilip, sadece kendimizi gösterip bakan yardımcılarımız, bürokratlarımız ve vekillerimizi ziyaret ettiysek, memleketimize kötülük ediyoruz. Gitmenin hiçbir anlamı olmadığını bilmemiz lazım. Hiç olmazsa ziyaret etmeyip, rahat bırakarak çalışmalarına engel olmasak daha iyi olacağı kanaatindeyim.

Haydi, Bolu proje üreterek, çalışarak ve geleceğin Bolu’sunu hazırlayalım

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER