Zuhal IŞIN güven tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Kadın Kolları kongresi hafta sonu CHP parti binasında gerçekleştirildi. Tek adayın olduğu kongrede Zuhal Işın delegelerden tam destek alarak güven tazeledi.

 Zuhal IŞIN güven tazeledi

HABER: FARUK ÇİDEM

CHP İl Kadın Kolları Kongresi geçtiğimiz Cumartesi günü parti binasında gerçekleştirildi. Blok liste ile yapılan kongrede tek aday olan Zuhal Işın delegelerden aldığı destekle yeniden İl Kadın Kolları Başkanı seçildi. Parti içinde çalışkanlığı ve birleştiriciliği ile anılan Zuhal Işın kongrede yaptığı konuşmada; “Biz kadınlar Atatürk’ün devrim ve ilkelerinden asla ödün vermeden haklı mücadelemize devam edeceğiz. Kırgınlıklarımızı unutacağız. El ele vereceğiz daha çok çalışacağız! İnanırsak çalışırsak birbirimize güvenirsek üstesinden gelemeyeceğimiz engel yoktur. Çıkacağımız bu uzun maratonda ben sizlere güveniyorum” dedi.

“ZORLU BİR SÜRECİN İÇİNDEYİZ”

Her gün yaşanan olaylar gündem bizleri üzüyor yaralıyor. Demokrasi açısından kaygılarımız çok büyük, özgürlük açısından çocuklarımız açısından kaygılarımız var. Kadına şiddetin inanılmaz boyutta arttığını canımız yanarak dehşetle izliyoruz. Evlatlarımız ölüyor acılarla kavruluyoruz. Terör bitsin evlatlarımız ölmesin diyoruz. Adalete güvenimiz sarsılmasın istiyoruz. Artık çocuk gelinler olmasın diyoruz. Açlığa yoksulluğa acılara yeter diyoruz. Eğitim sistemimizdeki kasıtlı yaptırımlar olmasın diyoruz.

 

“TÜM KADINLARA EMEKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Biz kadınları ötekileştirmeyin. İnancımız bedenimiz üzerinden siyaset yapmayın diyoruz. Çünkü biz kadınlar biliyoruz ki cumhuriyet aynı zamanda bir kadın devrimidir. Bizler Atatürk’ün tanıdığı haklar ile tarihte de ayrıcalığa sahibiz ve sonsuza kadar haklarımızı koruyacağız. Cumhuriyet Halk Partisi kadınların özgürce siyaset yapacağı bir yuvadır. Bizler bu yuvada mücadelemize inançla güvenle devam edeceğiz. Gün geldi eşiniz gün geldi işiniz gün geldi evlatlarınızı ihmal ettiniz, mahalle mahalle sokak sokak ev ev çalışarak üstünüze düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdiniz. Tüm kadınlarımıza emekleri için sonsuz teşekkürler ediyorum. Biliyorum ki bundan sonrada aynı inanç ve kararlılıkla kardeşçe daha verimli çalışmaları hep birlikte yapacağız. Biz kadınlar Atatürk’ün devrim ve ilkelerinden asla ödün vermeden haklı mücadelemize devam edeceğiz. Kırgınlıklarımızı unutacağız. El ele vereceğiz daha çok çalışacağız! İnanırsak çalışırsak birbirimize güvenirsek üstesinden gelemeyeceğimiz engel yoktur. Çıkacağımız bu uzun maratonda ben sizlere güveniyorum. Umudu inancı birlikte büyüteceğiz. Birbirimize sevgi ile yaklaşacağız. Sonsuz başarılar bizimle olsun. Yolumuz açık olsun. Işıkla dolsun yürekli kadınlar”

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128