Bolu’nun Gündeminden Kalemime Takılanlar

 Kiminle karşılaşsam “Bolu Belediye Başkanlığını kim kazanacak?” sorusu ile karşılaşıyorum; hatta bazıları  “Tanju kazanacakmış, doğrumu? Diye soruyorlar.

Daha önceki seçimlerde bir kanaat belirtmeme rağmen, bu seçimde net olarak cevap vermekte zorlanıyorum.Siyasette 24 saatin bile uzun olduğunu söylendiğine göre, kanaat belirtmeye daha çok zaman var diyebiliriz.

Yarışa, AK Partinin oy oranına göre, bir adım geriden başlayan Bolu CHP teşkilatı ve CHP’liler, Milletvekili Tanju Özcan’ın, birazda şaşalı bir şekilde, devreye girmesi ile ümit ve heyecanları epey arttı.En azından şansları eşitlediler.

Bu durum seçime kadar devam eder mi? bilemiyorum, Ülkede genel olarak bir CHP rüzgarı olmadığına göre, Başkanlığa ulaşmak için Tanju Özcan’ın performansı ve rüzgarı önem kazanıyor.

Hiç beklemediği bir anda, yurt dışı bir iş gezisinden döner dönmez, apar topar kendisini  reis’in karşısında bulan Fatih Metin, görev tevdi edilmesinin şaşkınlığını üzerinden atarak ısınma turlarına başladı.Tek güvencesi arkasında devlet gücünün olması... Tabi iki bu durum kendisi ve Bolu için önemli bir şans… Bu şansı değerlendirmek için de daha çok hizmet, daha çok proje ile Boluları ikna etmesi gerekiyor. Anlaşılan, yükü ağır ve zor. Eğer başarılı olup ta, çök iyi bir ekiple, bu imkanı iyi değerlendirebilirse hem kendisi hem Bolu kazanır.                       

*******

Sömestre tatili nedeniyle Bolu’da yatak kapasitesinin doluluk oranının yüzde yüze ulaştığı, boş konaklama yerinin kalmadığı söyleniyor.

Önceki hafta bizim çocuklarla Abant’a gidelim dedik. Abant’a girmek için, gişelerin kaldırılmasına rağmen, bir kuyruk bir kuyruk, çıkarken ise ayrı bir kuyruk. Yol boyundaki piknik yerlerinde ise akşam üzeri ekmek kalmamış… Hani, ülke battı batıyor diyenlere duyurulur.

*******

Bolu’da  çok iyi işler yaptığını ve tamamlaması gereken projelerin olduğunu düşünen Başkan Yılmaz, tekrar aday gösterileceğini ümit ederken,aday olmadığını öğrendiğinde çevresine “ iki gün uyku uyuyamadım; ama üçüncü günü, üzerimden sorumluluk kalkıyor diye, rahat rahat uyudum”diyormuş.

 Bu durum karşısında, acaba bir yerlerden kendisini rahatlatacak bir telefon mu geldi sorusu aklıma gelmiyor değil...

*******

 Genelde,Fatih Metin ve Ak Parti il Başkanı NurettinDoğanay’ın telefonlarımıza cevap vermiyor diye şikayetler duyardım.Bu konuda, Başkan Doğanay çevresindekilere,telefonuna gelen aramaları gösterip “bakın bu gün şu ana kadar gelen telefon sayısıyüz yirmiyi buldu, bunların hepsine nasıl cevap vereyim” diye yakınıyormuş.Bu arada, telefonlara cevap verme konusunda önceki Milletvekili Ali Erçoşkun’un hakkını yemeyelim diyenlerin sayısı az da değil...Bunu da hatırlatalım dedik.               

*******            

Bolu’da ki önemli yatırımlarından biri olan BURDA 14’e ziyaretçi potansiyelini artırmak için, yönetimin çalışmalarını mahalli basından takip ediyorsunuzdur. Bu çerçevede Bolu basın mensubu arkadaşları kahvaltıya davetettiler, Çok sıcak bir ortam vardı.   

BURDA 14 AVM’ye2018 yılında  gelen ziyaretçi sayısı üç milyon altı yüz’eulaşmış, daha da yukarı çekmeyihedefliyorlar.

Düşünüyorum da, geçmiş yıllarda Bolu’lar, giyim kuşam alışverişi için Düzce’ye giderlerdi.Şimdi durum tersine dönmüş, başta Düzce olmak üzere, çevre illerden bir hayli ziyaretçinin geldiğine bizzat şahidim.

Demek ki her yatırım, Bolu ekonomisine önemli katkı, gençlere iş aş imkanı sağlamaktadır.

Başkan adaylarının, bu konuyu hep göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

*****

Günün sözü:

Her Başarılı insanın arkasında düşmesini bekleyen akrabaları vardır.

YORUM EKLE

banner128