BOLU’NUN HENÜZ KEŞFEDİLMEMİŞ GÜZELLİĞİ YENİÇAĞA GÖLÜ-1


Yoğun bir seçim maratonunun ardından CHP Bolu 3.sıra milletvekili adayı Özer Özcan Bey’in nazik daveti ile, CHP’ye gönül vermiş ve seçimde gece gündüz çalışmış kadınlar, 3 Ağustos 2018 Cuma günü Yeniçağa Gölü’nün eşsiz doğal güzelliği eşliğinde bir araya geldiler.

Özer Bey, bu kahvaltıda “Kadınlar benim için çok çalıştılar. Seçimde kazanamadık, ama çok güzel dostluklar edindik. Önemli olan da gönüllere girmek. Biz bunu başardık. Benimle kader birliği yapan kadınlarımıza bir teşekkür borcumuz var. Hem bu teşekkürü iletmek, hem de Yeniçağa Gölü’müzü tanıtmak amacıyla bu kahvaltıyı düzenledik.” dedi.

Özer Bey’i neredeyse 20 yıldır tanırım. Her zaman nazik, her zaman güler yüzlü, her zaman ülkem için ne yapabilirim diyen Bolu’nun ve özellikle de Yeniçağa’nın aydınlık yüzü O.

Şehrimizin yetiştirdiği özel insanlardan biri olan Özer Bey, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında uzun yıllar iş güvenliği müfettişi olarak çeşitli görevlerde bulunduktan sonra, 1997 yılında müsteşar yardımcılığı görevine atandı ve 2004 yılına kadar bu görevini sürdürdü. Müsteşar Yardımcılığı yaptığı dönemde tanıştığım Özer Bey’in öyle çok insana yardımı ve desteği olmuştur ki, bazılarına bizzat ben tanık oldum. Sosyal güvenlik konusunda özellikle hemşerilerine kol kanat geren Özer Bey, çalışkanlığı ile gönüllere taht kurmuş ve çok başarılı çalışmalarda bulunmuştur. Ne yazık ki 2004 yılında siyasi görüşleri nedeniyle, çok daha başarılı çalışmalar yapacakken Kazakistan Almatı Büyükelçiliği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşaviri olarak atandı. Kazakistan’a giderken vedaya gelen Özer Bey’in gidişine çok üzülmüştüm.

4 yıl Kazakistan’da kalan Özer Bey, 2008 yılında yurda döndü. Ülkesi ve memleketi için çalışmayı ilke edinen Özer Bey, şu anda da çeşitli sosyal ve siyasal faaliyetlerde bulunmaya devam ediyor.

Özer Bey 2011-2014 yılları arasında Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Ankara Şube Başkanlığı yaptı. O zaman ben de Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı yönetim Kurulu üyesi idim. Benim de katıldığım, Bolu’da Vali Bey ve Belediye Başkanı’nın da katıldığı 15 günde bir yapılan toplantılarda ve Ankara’da yapılan çeşitli toplantı, tanıtım yemekleri, Bolu’nun tanıtımı için yapılan müzikli organizasyonlarda Özer Bey hep aktif rol alır, buralarda yaptığı konuşmalar ve etkinlikler ses getirirdi.

Tüm vakıf üyeleri ve Bolu’yu sevenler Özer Bey’in bu çalışmalarından çok memnundu. Ancak siyasi otoriteler, bu çalışmalardan Özer Bey’in CHP yanlısı olması nedeniyle pek memnun olmadılar. Çok gereksiz ve haksız yere Özer Bey’in bu görevi başarıyla yapmasına mani oldular. Özer Bey’e teşekkür edilmesi gerekirken, sanki kendileri siyasi bir görevde değilmiş gibi, siyasi bir kişi olduğu gerekçesiyle Vakfın Ankara başkanlığını sonlandırmak zorunda bıraktılar

Özer Bey’e yapılan bu haksızlık hala içimde bir yaradır. Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı yönetim Kurulu üyelerinin tamamı da, ben biliyorum ki benimle aynı düşüncedeydiler, ama hiç kimse bu duruma engel olamadı. Hatta Valilik makamında yapılan toplantılardan birinde Bolu’nun yetiştirdiği ender insanlardan biri olan Şerafettin Erbayram bu duruma itiraz ederek “Özer Bey bu kadar başarılı çalışmalar yapıyor. Teşekkür etmemiz gerekirken görevi bırakmasını kendisine nasıl izah edeceğiz? Böyle şey olmaz.” diyerek itiraz etti. O günlerde ülkeyi yönetenlerin tek derdi vardı, bütün meslek odalarını, dernekleri, vakıfları çeşitli entrikalarla ele geçirmek ve Atatürkçü ve karşı görüşte olanlara yaşam hakkı tanımamak. Bugün o zamanın valileri FETÖ’den hapse girdiler ve hala yargılanıyorlar. O dönemde Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı’na yandaş üyeler kaydederek Vakfı ve Yönetimi elegeçirdiler. Son yıllarda Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı’nın hiçbir çalışmasını duymuyorum. Sadece BKTV Türk Sanat Müziği Korosu ekonomik olarak zor şartlar altında korodakilerin kendi maddi imkanlarını ortaya koymasıyla çalışmalarını sürdürüyor. Yani sadece vakfın koroda ismi kaldı.

Haftaya devam edeceğim.

YORUM EKLE

banner133

banner129