Boluspor Kongreye Giderken

(ANALİZ)

Necip Çarıkçı başkanlığında 3 yıllık proje olarak görev alan yönetim kongreye gidiyor. Boluspor kan kaybederek son noktayı koydu. Şükürler olsun ki, taraftarı yoran, taraftarı bölen, taraftarı üzen, taraftarı küstüren ve sadece kendi çıkarları için çalışılan sezon sona erdi. Çok iyi biliyorum, birçok taraftarımız sezonun başlangıcı ve sonrası alınan sonuçlardan dolayı hasta oldu.

Geçmişi daha fazla deşerek geleceği kaçırmadan yeni sezon için çözüm odaklı olmamız gerekir. Buradan hareketle birlik beraberlik içinde, bölünerek değil birleşerek güçlü, kararlı, planlı, programlı bir gelecek hazırlamalıyız.

Umudum o ki, kamuoyuna verilen bütçeye bir açıklama gelecektir. Akıl oyunları yerine doğru, akla uygun ve gerçek olarak bütçe açıklanmalıdır! Açıklama sonrası aday sayısı artacağından şüphem yoktur. Hani kongre delegelerinin listesi uzun süre verilmedi ya, bunların hepsi Çarıkçı’ya eksi bakiye olarak yazdı. Kimin listesini kimden kaçıyorsun da, yasal listeyi vermemek için direniyorsun!

Büyük çoğunluk Çarıkçı başkan olurken Bolulu olarak geçmişten aldığı derslerle başarılı olacağından emindi. Fakat gelinen noktada ne seyirci bıraktı, ne takım bıraktı ne de ekonomik huzur. Üstelik geçtiğimiz hafta yayınlanan gelir-gider tablosu tam komedi.

Artık dün dünde kaldı felsefesiyle ayağa kalkmalıyız!

Boluspor kimsenin malı değildir.

Boluspor kimsenin har vurup harman savuracağı, kafasına göre iş yapabileceği bir kurum da değildir. Boluspor sadece ama sadece Boluluların malıdır.

Perşembe günü geç kalınmış kongrenin bitmesi Bolu’nun menfaatimize olacaktır. Her geçen saat aleyhimize işlemektedir. Yeni yönetimin kulübün içini öğrenmesi, yapılacak transferler, alt yapının programı, en önemlisi ödemeler, alacaklar ve borçlar! Bunların su yüzüne çıkarak bir an evvel harekete geçmeliyiz.

Alt yapıda çok değerli oyuncularımız var. Erkan, Cengizhan, Muhammed ve Merthan gibi isimler hemen takıma monte edilmelidir. U 21 bundan sonra olmayacağına göre, elimizdeki genç futbolcularla takımın geleceğini gençlerden kurmalıyız. Gençleri seven ve sahip çıkan bir teknik adamla yola çıkmalıyız.

Gelecek yönetim başta Necip Çarıkçı olmak üzere, eski başkanlardan, yöneticilerden bilgi desteği almalı,tüm şanlı taraftar guruplarımızla birlikte fotoğraf vermeliler.

Unutulmamalı ki, Boluspor bir tane ve hepimizin yumuşak karnıdır. Boluspor varsa biz olacağız.

Kongrenin Boluspor’a ve tün Bolululara hayırlı olmasını diliyor, herkesin kongreye gelmesini temenni ediyorum.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rafet yıldız
Rafet yıldız - 4 ay Önce

Bolu spor a faydası olmayacak, onu taşıyamayacak, basamak olarak kullanmayacak, Süper lige çıkaracak adam gibi adam olan adaylar olsun.

Turan uysal
Turan uysal - 4 ay Önce

Başkan kim olursa olsun ,Şehrin kendi değerlerine sahip çıkın.Ali Beykoz hoca takımın başına getirilmeli..takımda ki papazlar gönderilmeli..

banner133

banner129