BOYUNLAR BÜKÜLMÜŞ LALELER GİBİ

 

2018’den kalanların hesap bilançoları silinmez mürekkeple yazılmış gibi. Gönüller buruk, yürekler kan ağlıyor, sayfalar karalanmış gibi. Bir sayfada kadın cinayetleri bir tarafta kanla yazılmış şehit haberleri!!!

Yüreklere sönmeyecek ateş düşüren adres şaşıran kör kurşunun aydınlık düşünceleri parçaladığı, vahşetin gözyaşlarını kurutamadan yeni bir yıla merhaba demek ne kadar zor. Allah acılı ailelere sabırlar, şehitlerin mekanlarını aydınlık etsin.

Küçük bir gölete atılan küçük bir sevgi ve hoşgörü taşının oluşturduğu sonsuza yayılan halkaları neden oluşturamıyoruz, gönüllerde?

Evrenin giz perdesini aralayacak aklı sevgi ile neden buluşturamıyoruz ortak akıllarda? Tüm istemlerimiz konuşarak çözmek yerine neden kana bulaştırıyoruz? Ne diyor İslam inancı “İnsanlar birbirini sevmedikçe imanlı olamazlar.”

Yeni yılı tertemiz bir ortamda neden karşılayamıyoruz? İşte kar başladı. Doğanın tüm çirkinlerini kapatmak için adeta, birbiriyle yarışıyorlar. Onla bile, yeni yılı sanki yüz akıyla karşılamaya çalışıyor gibiler. Yıldız yıldız dökülen kar taneciklerinin pencereye her vuruşunda insanlara verdiği mesajlar olmalı…

Terör diyoruz. O hain duygu sadece dağlarda mı kabarıyor? Yetimin hakkına el uzatıldığında yok mu? Terör hak ve hukuka el uzatanlarda, bedava yaşamın peşinde koşanlarda, haramı helali kesesinde değerlendirenler de yok mu? Doğayı bozan, havasını suyunu kirleten de yok mu?

Bilimi, fenni öğreten, sevgiyi belleten, vatanı, bayrağı, Türkiye Cumhuriyeti’ne saygıda görevi, pas geçme sorumsuzluğunda bu devleti kurtaranlara saygıda terör yok mu? Milli serveti heder edenlerde, çalışıp çırpınması açık gözlülük olarak değerlendirenlerde terör yok mu?

Önce içimizdeki kini, nefreti bir alabilsek. Küçülen dünyamızda insanların kardeş olduğu bir dünyada kardeşçe yaşama dileğimle, ulusça barış içinde nice yıllara diyorum. Tüm olumsuzluklar 2018’de kalsın istiyorum.

YORUM EKLE

banner129