ÇOCUKLARIN KONSERİ

Sekiz Haziran iki bin on yedi. Belediye Ressam Mehmet Yücetürk sanat merkezi önündeyiz. Bulutlar güneşi perdelemiş gökyüzü kurşuni görüntüde. Baharın sıcaklığını serin hava sanki tutsak etmiş. Gökyüzü ağlıyor gibi çisilçisil yağmur damlaları düşüyor pıt pıt pıt stand üstünde. Stand öfkeli. Güneşe gölge olacakken, bu göz yaşı da ne diye öfkeli. Arasıra üzerinde tutmaya çalıştığı birikmiş damlacıkları birden bire boşaltıveriyor korumaya çalıştığı insanların üzerine  şarrrdiyen … Genede insanlar mutlu. Kimilerinin kanından hayat bulan, kimilerinin, emeklerinden şekillendirdiği, kimilerinde, okul sıralarını paylaştığı çocukların, öğrencilerin arkadaşları konseri başlıyor biraz sonra.

Kelebekler gibi beyaz giysiler içinde pırıl pırıl yirmi sekiz öğrenci. Okullarımızdan şeçilen 23 Nisan korosu. Repertuarlarındaki Çocuk şarkıcıları seslendireceklerdir.

28 Kasım 2016 Tarihindeki ülke genelinde başlatılan BOLU TEMA COCUK ŞARKICILARI, BESTE YARIŞMALARI. Bu yarışmadaki şarkıların her hecesinde Gönülden gölet’ine, dağından, ormanına, çiçeğinden böceğine, yaylasından merasına, pınarından deresine, nazlısından sazlısına, hanından hamamına buram buram Bolu kokan havası var.

Şef sn. Çiğdem Durak’ıanons ediyordu sunucu, o bir öğretmendi. Kendinden emin ve naif.

Yağmur hafiften hafiften ıslatıyordu şarkıları. Her hecesi bereket olup akıyordu dudaklardan. Toprağa şaçılan tohum gibi yere düşen her damla hayat verecek tabiatın kalbine. Yağmur üstünüze gelse de anlamlı başarılı coşkulu bir konserdi.

Belediye başkanı yardımcısı sn. Emine Davarcıoğulu’na, kültür ve sosyal işler müdürü sn Güler Mert’e, şef sn. Çiğdem Durak’a. Kursiyer Öğrencilerimize, sunucu ve emeği geçen herkeze gönülden teşekkürler… Belediye başkanı sn. Alaaddin Yılmaz’ın böylesi güzelliklere yol vermesine teşekkürler..

 

YORUM EKLE